Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Кај Сандра дома: Белата кујна од медијапан ми е погодок, но белите мат плочки ми се промашување (фото)

„Мој совет за висечките шкафчиња во кујната е - секогаш правете ги до плафон. Се добива многу повеќе простор за складирање и не се собира непотребна прашина во горниот дел, а отворените полици дефинтивно избегнете ги, мене ми се погрешен потег.“, раскажува 32-годишната Сандра.

грешки во дом пнг .fw.png

Сандра Малетски има 32 години, по професија е дипломиран педагог - магистер по менаџмент на човечки ресурси, сопруга на Станислав и мајка на 3-годишната ќерка Миа. Таа веќе неколку години со своето семејство живее во Софија.

Во нејзиниот дом преовладуваат светли бои и сѐ е во совршена хармонија, но сепак споделува дека покрај многуте погодоци при уредувањето на нејзиниот дом таа направила и по некоја грешка.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-01.jpg

Сандра за CRNOBELO.com споделува кои се најпрактичните и најфункционални работи кои ги направила при уредувањето на домот, а кои најнепрактичните:

Практични работи: 

Кујна во бела боја 

Кујната е изработена од медијапан во бела боја кој се покажа како едно од најпрактичните нешта во мојот дом.

Лесно е за одржување, не се познаваат нечистотии, отпечатоци од прсти и прашина. Се чисти неверојатно лесно со универзално средство и мека крпа.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-03.jpg

Висечки шкафчиња до плафон 

Мој совет за висечките шкафчиња во кујната е, секогаш правете ги до плафон. Се добива многу повеќе простор за складирање, не се собира непотребна прашина во горниот дел и визуелно ја прави кујната да изгледа поголема и со повисок таван.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-07.jpg

Вагонетка за зачини и масла

За мене ова се покажа многу практично бидејќи зачините и маслата за готвење секогаш ми се средени , скриени и на дофат на рака.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-06.jpg

Софа со мебел штоф „Aqua clean“

„Aqua clean“ технологија е вид на ткаенина која што е исклучително лесна за одржување и чистење, особено ако имате мали деца.

Секој вид на нечистотија, дури и фломастер се брише со влажна крпа или влажни марамчиња.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-02.jpg

Скриени кабли

Кога го уредувавме домот, најважно нешто за дневната соба ни беше да не се гледаат каблите од телевизорот. Тоа го постигнавме со врадување на каблите во ѕид и штекери скриени во шкафчето на висечката ТВ комода.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-04.jpg

Мат сиви плочки во бања

Плочките во бањата ги избравме во сива мат варијанта сè со цел да не се познаваат капки од вода. Можам со сигурност да тврдам дека се покажаа како одличен избор и освен што не се познаваат капки, многу се лесни за чистење.

kaj-sandra-doma-belata-kujna-od-medijapan-mi-e-pogodok-no-belite-mat-plochki-mi-se-promashuvanje-foto-08.jpg

Најголемите промашувања на Сандра при уредувањето на домот на следната страна...Би можело да ве интересира:

Маја Кикириткова за белиот под во домот: „Плочки немаме никаде, многу е полесно за чистење“ „Многу се мислевме во врска со подот. Се одлучивме за микрецемнет, тоа е техника...
„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...
5 прекрасни идеи како може да го декорирате ѕидот зад софата, а да изгледа впечатливо и скапо (фото) Кога станува збор за декорирање на домот, мора да сфатиме дека тој постојано (ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg