8 грешки поради кои лесно ви се појавува влага во домот


8 грешки поради кои лесно ви се појавува влага во домот

Влагата не е редок проблем во домот, но она што предизвикува големо чудење кај сите е - од каде се појавува?

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-001.jpg

Ова се 8 клучни грешки кои се прават во повеќето куќи и станови, а доведуваат до избивање на влага во собите низ домот:

1. Немате соодветна вентилација во тоалетот.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-01.jpg

2. Ставате премногу вода во цвеќињата, која непотребно испарува.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-02.jpg

3. Правите пареа при готвењето, односно не користите аспиратор.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-03.jpg

4. Дамките на теписите ги чистите со многу средства и вода, кои потоа испаруваат.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-04.jpg

5. Чувате многу работи во мали простории.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-05.jpg

6. Не ги правите поправките низ домот веднаш штом нешто се оштети.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-06.jpg

7. Мислите дека навлажнувачите на воздухот го заменуваат проветрувањето.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-07.jpg

8. Оставате мокрите крпи да се сушат внатре.

8-greshki-poradi-koi-vi-se-pojavuva-vlaga-vo-domot-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Пред и потоа: Фото докази дека реновирањето прави чуда Бескорисното ќоше во вашата дневна соба или неупотребливата мала тераса може лес...
Грешки кои ги правите при уредувањето на малите станови заради што изгледаат неуредно Малите станови може да бидат многу добро уредени и пријатни за живот, доколку ус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg