Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Фенг-шуи совети: Која боја на новогодишни украси ќе ви донесе здравје, среќа и пари во 2022?

Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога станува збор за боите на лампионите и декорациите мора да имате предвид дека ова „животно“ не сака дречливи бои или разнобојни декорации. Како да ја декорирате новогодишната елка?

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-01.jpg

Голем број од нас ги користат истите декорации секоја година, а други пак, вложуваат доста време и труд во тоа секоја година да направат различни декорации во нивниот дом за новогодишните и божиќните празници.

Но, што велат фенг-шуи експертите, каде треба да стои елката и кои бои на украсите ќе ви донесат повеќе здравје, среќа и пари?

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-02.jpg

Каде да ја ставите елката?

Според Кинескиот хороскоп, 2022-та година е година на Тигарот, па така фенг-шуи советите се врзуваат за оваа важна информација.

Според фенг-шуи секое место во домот има своја енергија, па затоа местоположбата каде ќе ја ставите елката има големо значење и за тоа на кое поле ќе забележите најголеми успеси во идната година.

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-03.jpg

Елката можете да ја поставите на соодветното место, во зависност од тоа на кое поле сакате да привлечете најмногу позитивна енергија:

Здравје – Доколку сакате да привлечете најмногу позитивна енергија на ова поле, тогаш елката треба да ја ставите во средиштето на собата, каде „се собира“ целата животна енергија.

Семејна хармонија и разбирање – Доколку сакате да постигнете подобри резултати на ова поле, тогаш елката треба да ја сместите во источниот дел од собата.

Признанија во општеството – Доколку сакате да стекнете поголема слава и да бидете поприфатени во општеството, тогаш елката треба да биде сместена во јужниот дел од собата.

Успех во кариерата – За поголеми успеси на кариерен и финансиски план, елката треба да ја ставите во северниот дел од собата.

Нова хармонична љубовна врска – Доколку сакате да имате повеќе успеси на љубовен план, ако копнеете да ја најдете вашата вистинска љубов, тогаш елката треба да се најде во западниот дел од собата.

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-06.jpg

Бои

Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога станува збор за боите на лампионите и декорациите мора да имате предвид дека ова „животно“ не сака дречливи бои или разнобојни декорации.

Затоа според фенг-шуи, можете да се определите за некоја од следниве палети на бои:

Златна, зелена и шампањ

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-06.jpg

Сребрена и сина

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-07.jpg

Kафеава и беж

koja-boja-na-novogodishnite-ukrasi-spored-feng-shui-godinava-kje-vi-donese-povekje-zdravje-srekja-i-pari-08.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...
5 прекрасни идеи како може да го декорирате ѕидот зад софата, а да изгледа впечатливо и скапо (фото) Кога станува збор за декорирање на домот, мора да сфатиме дека тој постојано (ќе...
Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото) Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg