Економичен начин да внесете гламур во домот – декорации со суви цветови (фото)

Иако според фенг-шуи филозофијата, сувите цветови не се добра идеја за домот, мора да признаеме дека изгледаат неодоливо прекрасно, кога се умерена декорација на одреден дел во домот.

ekonomicen-nacin-da-vnesete-glamur-vo-domot-dekoracii-so-suvi-cvetovi-foto-01.jpg

Тие внесуваат сосема друга димензија и со многу малку пари може да постигнете гламурозен и софистициран изглед во домот.

Тоа што некаде ќе имате поставено вазна со убаво одбрано вештачко цвеќе, не ве спречува домот да го декорирате и со природни цвеќиња. 

Послужете се со некоја од следните идеи за декорирање на домот со букет суви цветови:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
5 работи на кои (можеби) не вреди да давате многу пари кога го уредувате домот Скап килим: За оваа инвестиција може брзо да зажалите и тоа на првиот сок од бор...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Избегнувајте црвена боја во кујната и уште 3 Фенг Шуи правила за боите во вашиот дом Кујната не треба да биде црвена, а бањата не треба да биде сина... За да бидете ...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
9 предмети кои Македонците ги имаат во домот за луксузен изглед (а не се скапи) Златни огледала, свеќи со меурчиња, вазни во облик на скулптури, празни кутии со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg