Економичен начин да внесете гламур во домот – декорации со суви цветови (фото)

Иако според фенг-шуи филозофијата, сувите цветови не се добра идеја за домот, мора да признаеме дека изгледаат неодоливо прекрасно, кога се умерена декорација на одреден дел во домот.

ekonomicen-nacin-da-vnesete-glamur-vo-domot-dekoracii-so-suvi-cvetovi-foto-01.jpg

Тие внесуваат сосема друга димензија и со многу малку пари може да постигнете гламурозен и софистициран изглед во домот.

Тоа што некаде ќе имате поставено вазна со убаво одбрано вештачко цвеќе, не ве спречува домот да го декорирате и со природни цвеќиња. 

Послужете се со некоја од следните идеи за декорирање на домот со букет суви цветови:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
Асиметрични огледала и уште 5 типови на „откачен“ декор со кои вашиот дом ќе заблеска во 2022 (фото) Понекогаш не треба да се направат многу работи ниту да се вложат премногу пари з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg