12 грешки во уредувањето на бањата кои ги прават неуредни луѓе

Рѓосани метални површини, излупени цевки, купишта облека, еден тон козметика врз машината за перење – се пронајдовте?

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-01.jpg

Преку бањата во домот се отсликува карактерот на домаќинот, па веројатно не би сакале да оставите впечаток на неуредна личност.

Сепак, многумина ги прават истите грешки, избегнувајќи да го гледаат овој простор во домот еднаков на сите останати, каде ентериерот и организацијата да е на ниво.

Време е да направите промени и да воведете ред во бањата, прво за себе, а потоа за гостите.

Грешки кои оставаат впечаток на неуредна личност:

Одбивање да се заменат рѓосани метални елементи за шампони

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-02.jpg

Цела козметика стои врз машината наместо да се складира соодветно

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-03.jpeg

Сапун кој стои на секаква подлога освен на соодветен сад

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-04.jpg

Многу отворени полици со секакви продукти

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-05.jpg

Пешкири и бањарки закачени на врата

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-06.jpg

Тоалет хартија во пакување наместо соодветно складирана

12-greshki-vo-ureduvanjeto-na-banjata-koi-gi-pravat-neuredni-lugje-08.jpg

Уште 6 грешки на следната страна... Би можело да ве интересира:

Предмети во бањата од кои треба да се ослободите за да не изгледа неуредно Купете нови крпи, скријте ги продуктите за чистење и заменете ги амбалажите на п...
Едноставни трикови со кои визуелно ќе го зголемите просторот во домот Искористете ја висината на собата – ставете високи полици, украсете со висечки р...
9 детали со кои ќе го разубавите тоалетот без да потрошите цело богатство Средете го просторот околу прозорецот, тргнете ги предметите од мијалникот и куп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg