На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото)

„Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја сакам таа преубава топла атмосфера со варени костени, чај и убава книга. Преплетени нијанси на портокалово, жолто и кафеаво…Тикви, цвеќиња, разни есенски украси. Сето ова се трудам да го доловам во мојот дом“, вели Драгана Ѓорѓиевска од Гостивар за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-01.jpg

Драгана Ѓорѓиевска живее во стан во Гостивар со сопругот и двете дечиња и во секој период од годината нејзиниот дом е тематски украсен.

Периодов тој е во најубавите бои на есента.

View this post on Instagram

A post shared by Драганна Ѓорѓиевскa (@gagagjorgjievska)

Драгана за CRNOBELO.com открива зошто ја обожава есента и кои материјали ги користела при китењето:

„Идилични пејзажи, раскош од бои, распослани златни лисја, бисерни сончеви зраци. Есента е магична. Со себе носи незаборавна атмосфера. Тикви, цвеќиња, разни есенски украси. Сето ова се трудам да го доловам во мојот дом.

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-14.jpg

Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја сакам таа преубава топла атмосфера со варени костени, чај и убава книга. Преплетени нијанси на портокалово, жолто и кафеаво…

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-04.jpg

Во мојот дом, како и што се гледа на фотографиите, е украсено со разни елементи кои асоцираат на есен. Дел од нив ги имаме во природата, дел ги купувам во локални цвеќарници, но и да не ги заборавам малите бизниси на Инстаграм кои навистина се трудат да создадат нешто магично.“

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-05.jpg

Есенската бајка во домот на Драгана:

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-15.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-13.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-12.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-11.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-10.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-09.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-dragana-esenska-bajka-vo-stan-vo-gostivar-foto-02.jpg

Прочитајте и На гости кај Драгана Ѓорѓиевска: Совршено уреден стан во Гостивар (фото)

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Дворче во Градско со лулашки личи на вистинско игралиште и е сон за секое дете (фото) Освен лулашките, во дворчето на Даниела и Томе има и летниковец со хамок, но и и...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Во дворчето на Соња Атанасова - чевли искористени како саксии, детски велосипед како украс на дрво (... Дворчето на Соња Атанасова е вистински приказ за моќта на креативноста. Има дури...
Живеам во стан од 50m2 во Скопје – одлуки што ги направив во уредувањето за кои не се каам (фото) Проточен бојлер во бањата за голем бојлер да не ми го зафаќа целиот простор, шан...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg