9 работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно (и гостите веднаш ги забележуваат)

Грешка: Непријатен мирис во ходникот поради натрупани нечисти чевли, наместо да се соодветно складирани во плакарче.

9-raboti-koi-pravat-hodnikot-da-vi-izgleda-neuredno-i-gostite-vednash-gi-zabelezhuvaat-01.jpg

Ја знаете добропознатата фраза „Само еднаш имаме шанса за прв впечаток?“ Таа фраза дефинитивно важи кога доаѓаат гости во нашиот дом, а клучна улога игра ходникот.

Првото нешто што им остава впечаток на луѓето е овој простор и колку тој е уреден или неуреден.

Од плакарче за чевли до корпа за чадори, кои се клучните детали?

Работи кои прават ходникот да ви изгледа неуредно:

Немање орманче за чевли

9-raboti-koi-pravat-hodnikot-da-vi-izgleda-neuredno-i-gostite-vednash-gi-zabelezhuvaat-02.jpg

Нечисто ќилимче пред вратата

9-raboti-koi-pravat-hodnikot-da-vi-izgleda-neuredno-i-gostite-vednash-gi-zabelezhuvaat-03.jpg

Недостиг од корпа за чадори

9-raboti-koi-pravat-hodnikot-da-vi-izgleda-neuredno-i-gostite-vednash-gi-zabelezhuvaat-08.jpg

Несоодветно осветлување и чувство на мрачност

9-raboti-koi-pravat-hodnikot-da-vi-izgleda-neuredno-i-gostite-vednash-gi-zabelezhuvaat-07.jpg

Несоодветен под, на кој се познаваат стапалките од чевли

9-raboti-koi-pravat-hodnikot-da-vi-izgleda-neuredno-i-gostite-vednash-gi-zabelezhuvaat-04.jpg

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Грешки во уредувањето на ходникот заради кои оставате погрешен впечаток кај гостите Не обрнувате внимание на огледалото кое рефлектира неуреден дел од домот, го пре...
Како да го трансформирате малиот ходник во пролетна оаза? Свежо цвеќе и детали во весели бои – не ви требаат многу труд и пари за да го тр...
Грешки при уредувањето заради кои постојано мора да чистите во домот (и залудно трошите време и пари... Наместо голем тепих во домот, подобро е да изберете еден помал килим, а преполне...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
7 застарени работи во домот кои (конечно) треба да ги исфрлите и да ги замените со нови   Во времето на паметната технологија, реалност станаа и прекинувачите кои работат...
6 работи во станот во Скопје за кои се каам за изборот откако родив дете Грешка бр. 1 при изборот на стан - до влезот се стига по скали, а нема пристапна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg