9 детали со кои ќе го разубавите тоалетот без да потрошите цело богатство

Средете го просторот околу прозорецот, тргнете ги предметите од мијалникот и купете убаво килимче за подот – постојат многу начини да го разубавите вашиот тоалет, без да потрошите цело богатство.

9-detali-so-koi-kje-go-razubavite-toaletot-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-01.jpg

Ако не ви се допаѓа изгледот на вашиот тоалет, но не сте во можност да го реновирате, лесно можете да го разубавите просторот и без да трошите многу пари.

Доволно е да обрнете внимание на некои ситници за да направите огромна разлика.

Кои детали ќе ви помогнат во ова?

Бели крпи

Кога сите крпи во тоалетот ќе имаат една боја, целиот простор ќе изгледа многу подобро.

Секако, не мора да се ограничувате само со бели крпи – доколку одговара со ентериерот на вашиот тоалет, слободно купете црвени или розови или сини.

Важно е само сите да имаат иста боја.

9-detali-so-koi-kje-go-razubavite-toaletot-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-02.jpg

Убав туш

Ова е можеби најскапото нешто на листава.

Вложете некој денар повеќе за квалитетен туш кој не само што ќе изгледа поубаво, туку и ќе ви трае подолго.

9-detali-so-koi-kje-go-razubavite-toaletot-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-03.jpg

Квалитетно килимче

Килимчето има големо влијание врз изгледот на бањата.

Најдобро избегнувајте ги пластичните и силиконски килимчиња и заменете ги со меки.

Притоа, внимавајте на боите и дезените – треба да се совпаѓаат со ентериерот.

9-detali-so-koi-kje-go-razubavite-toaletot-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-04.jpg

Функционално огледало

Големото огледало ќе го разубави просторот во бањата, а и ќе ви биде од огромна корист.

Доколку не сте во можност да купувате ново големо огледало, можете да ставите едно помало кое сигурно ќе ви биде многу корисно.

9-detali-so-koi-kje-go-razubavite-toaletot-bez-da-potroshite-celo-bogatstvo-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...
Совети од дизајнери – како да направите вашиот мал стан визуелно да изгледа поголем? Кога го замислуваме идеалниот дом, сигурно секој од нас не замислува премногу ма...
Едноставни трикови со кои визуелно ќе го зголемите просторот во домот Искористете ја висината на собата – ставете високи полици, украсете со висечки р...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg