Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


Дел од најубавите новогодишно украсени домови во Македонија, на прагот од 2023-та (фото)

Дедо Мразовци, тераси со сијалички, огромни елки, празнични колачиња - новогодишната магија во домовите низ Македонија. И главните состојки - многу љубов и насмевки!

del-od-najubavite-novogodishno-ukraseni-domovi-vo-makedonija-na-pragot-od-2023-ta-foto-01.jpg

Декември мириса на љубов, прослави и Нова година. Декември и магијата е тука!

Голем дел од домовите низ Македонија веќе се накитени. Од тераси и дворови со совршени новогодишни декорации до огромни елки во дневната соба покрај каучот, каква е атмосферата во празнично украсените домови?

Од Скопје до Охрид, но и домови на Македонки во Германија и Бугарија, ајде на новогодишна тура низ домовите на кретивните Македонки:

Маја Заковска

Александра Шијакоска

Драгана Ѓорѓиевска

https://www.instagram.com/p/CmoR0Y7MMsC/

Маја Кикириткова

Ана

Наташа Велјанова

https://www.instagram.com/p/CmJKuxnIdwr/

Уште 6 домови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кул украси од домовите низ Македонија (фото) Од уникатни вази и персонализирани саксии од бетон до декорации со цвеќе и впеча...
Најубавaта новогодишно украсена куќа ја има жена од Крагуевац (фото) Куќата на Маја од Србија изгледа како филмска сцена од божиќна комедија. Бајкови...
На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg