Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


9 детали со кои ќе го направите домот поелегантен и полуксузен, без да трошите многу пари

Купете бела постелнина за спалната соба, а вештачкото цвеќе заменето со свеж букет – не треба да трошите многу пари за да го направите домот поелегантен.

9-detali-so-koi-kje-go-napravite-domot-poeleganten-i-poluksuzen-bez-da-troshite-mnogu-pari-01.jpg

Ако сакате вашиот дом да изгледа елегантно и луксузно, нема потреба да потрошите цело богатство за тоа.

Доволно е да обрнете внимание на само неколку детали кои иако се мали, прават голема разлика.

Како да го направите домот поелегантен?

Заменете ги шарените теписи со еднобојни

Ако сакате поелегантен изглед на дневната соба, тогаш секогаш давајте им предност на еднобојните теписи или теписите со суптилен, блед дизајн.

9-detali-so-koi-kje-go-napravite-domot-poeleganten-i-poluksuzen-bez-da-troshite-mnogu-pari-02.jpg

Тргнете ги прекривачите од гарнитурата

Гарнитурата ќе изгледа многу поелегантно ако го тргнете прекривачот кој виси од сите страни.

9-detali-so-koi-kje-go-napravite-domot-poeleganten-i-poluksuzen-bez-da-troshite-mnogu-pari-03.jpg

Украсете со висечки растенија

Висечките растенија изгледаат многу поелегантно од обичните саксии.

Покрај тоа, тие се одличен избор ако имате миленици.

9-detali-so-koi-kje-go-napravite-domot-poeleganten-i-poluksuzen-bez-da-troshite-mnogu-pari-04.jpg

Офарбајте ги вратите

Избегнувајте ја белата боја за вратите и освежете ги со пожива нијанса.

Ако впечатливите бои не се вклопуваат во ентериерот, исто елегантно ќе изгледаат и пастелните нијанси.

9-detali-so-koi-kje-go-napravite-domot-poeleganten-i-poluksuzen-bez-da-troshite-mnogu-pari-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бела кујна и уште 7 трендови во уредување на ентериер од кои на луѓето им е преку глава Од знаци со зборови, како „Home“ и „Love“ до комплетно бели кујни... Од кои трен...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg