9 начини како да ја претворите обичната бања во стилска просторија од домот

Ставете огледало со необична форма наместо комплетите со елементи што ги има во секој дом. Не се плашете од црните чешми кои изгледаат полуксузно. Фрлете го здодевниот спреј за воздух. 

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-01.jpg

Многумина забораваат дека и бањата е дел од домот и дека треба да изгледа свежо, со пријатни и складни бои, но и со впечатливи детали, за да има стил во секоја просторија. 

За бањата да ви изгледа луксузно и стилски не мора да потрошите цело богатство, но добро е да одберете неколку детали кои ќе остават личен печат и ќе изгледаат полуксузно. 

Во продолжение предлог начини како да го направите стилски и овој дел од домот: 

Користете складни бои, но не заборавајте да акцентирате и да оставите личен печат

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-03.jpg

Не се плашете од црната или златна боја – дава полуксузен изглед на чешмите

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-02.jpg

Ставете огледало со необична форма и рамка, наместо класично

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-04.jpg

Наместо класични неонки, ставете соодветен лустер

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-05.jpg

Металните детали треба да бидат во иста боја

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-06.jpg

Не бирајте детали во силни бои, може да одберете крпи со линии во складна боја наместо обични

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-07.jpg

Додадете детали од различни материјали и избегнувајте сѐ да биде пластично

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-08.jpg

Ако има место, додадете мини столче или интересен детаљ за седење / оставање работи

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-09.jpg

Користете пријатен освежувач за воздух, кој притоа изгледа декоративно

9-nachini-kako-da-ja-pretvorite-obichnata-banja-vo-stilska-prostorija-od-domot-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да ѝ дадете луксузен изглед на бањата со минималистички златни детали? (фото) Златната боја изгледа одлично во бањата, а доволно е да замените само неколку де...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
8 бои со кои ќе го освежите домот оваа есен  Покрај бојата на килибар која нè асоцира на есен, темносината е уште еден одличе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg