9 различни начини на кои можете да исечете лубеница (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


9 различни начини на кои можете да исечете лубеница (видео)

9-razlicni-nacini-na-koi-mozete-da-isecete-lubenica-video-001.png

Јадењето на сочна, слатка лубеница во лето е една од омилените, па и секојдневни активности. Но, чистењето? Не баш.

За работата да биде многу полесна, а уживањето подолготрајно, ви откриваме 9 различни начини на кои можете да исечете и послужите лубеница, без да направите лом наоколу.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дали е добро да се јаде лута храна во лето? Иако ви се чини дека лутата храна не е е соодветна за во лето, сетете се дека во...
Колачи кои треба да ги пробате во 10 различни земји низ светот Секоја земја има традиционална кујна која вреди да се вкуси, независно дали ќе в...
Храна која вреди да ја пробате додека патувате низ различни земји од с... Доколку ги следите блогерите за храна и патувања, веројатно имате зачувано многу...