Компирите ги лупите, доматите ги јадете свежи: Грешки кои ги правите при секојдневната исхрана

Во последно време, сè почесто може да се забележи зголемена тежина кај младите, па дури и кај децата.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-01.jpg

Сепак, покрај оние кои не внимаваат воопшто на исхраната и здравиот животен стил, има и такви кои посебно се грижат на ова поле.

Но, и помеѓу оние кои се обидуваат здраво да се хранат, постојат многу такви кои иако внесуваат здрави намирници, ги јадат на погрешен начин.

Дали погрешно ги комбинираат, ги јадат во погрешно време од денот или несоодветно ги приготвуваат, ретко кој знае дека прави грешка цел живот.

Погледнете која храна и зошто цел живот погрешно ја јадете, а не сте единствени:

Месо

Причина: Протеинот кој се консумира навечер ги преоптоварува функциите на дигестивниот систем и води до немирен сон.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-02.jpg

Млад компир

Причина: Најздравиот дел на компирот е калциумот, железото, фосфорот и витаминот Ц, кои најмногу се состојат во лушпата. Но, во случај лушпата да е зеленикава, подобро отстранете ја.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-03.jpg

Морков

Причина: Варените моркови имаат повеќе бета каротен и лутеин кои се добри за очите и за кожата. Варењето помага телото да ги апсорбира 5 пати подобро од кога се свежи.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-04.jpg

Модри домати

Причина: Концентрацијата на калциум се зголемува за време на печењето, а количината на нитрати се намалува.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-05.jpg

Ориз

Причина: Оризот содржи многу јаглехидрати кои се извор на калории, па кога го јадете преку ден оризот му давате повеќе време на телото да ги согори.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-06.jpg

Зелка

Причина: Каротенот и антиоксидансите од зелката се губат кога таа се вари, но кога е ферментирана, количината на витамин Ц се зголемува и се формира млечна киселина која помага за побрзо варење на протеините во телото.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-07.jpg

Домати

Причина: Иако при подготвувањето на пареа се губи малку витамин Ц од доматите, сепак се зголемува количината на ликопен, што е многу силен антиоксиданс и помага за кардиоваскуларни, онколошки и воспалителни заболувања.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-08.jpg

Тиква

Причина: Лушпата има многу повеќе минерални елементи и витамин Ц.

zdrava-hrana-koja-cel-zhivot-ja-jadete-pogreshno-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 трикови со кои ќе го продолжите рокот на свежата храна и ќе ја искористите максимално Чувајте ги морковите во сад со вода, а свежиот лук – во сад со масло. Чувајте...
Тајните за добар ајвар од мојата баба: „Кога ги бањав пиперките, ме караше – така ќе бил горчлив и ж... Таткото и дедото печат пиперки, мајката ги учи децата како се лупат пиперките и ...
Месо, тестенини: Совети кои ако ги примените ќе готвите како професионалец (иако сте аматери во кујн... Ако готвењето не ви е силна страна, а сепак имате желба да направите нешто спект...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg