Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Мезе-даска во форма на тиква, страшни колачи – идеи за храна инспирирана од Halloween (фото)

Пита со духови, затворени пици во форма на пајаци, мали погачи во форма на тиква – погледнете неколку генијални идеи за храна инспирирана од Ноќта на вештерките.

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-01.jpg

Благодарение на холивудските филмови, Ноќта на вештерките стана популарен празник и кај нас, па многумина го одбележуваат денот со маскирање, украсување на домот со страшни и морничави декорации, но и со креации од храна.

Ако годинава и вие сакате да го одбележите Halloween, може да почнете со овие идеи за храна, направени од луѓе ширум светот:

„Направив колачиња со ефект на магма. Внатре имаат портокалова, зелена и виолетова боја“.

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-02.jpg

Мали погачи во форма на тиква

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-03.jpg

„Направив колачиња-духови!“

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-04.jpg

„Од сите торти што ги имам направено за Ноќта на вештерките, оваа ми е омилена“.

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-05.jpg

Пита инспирирана одThe Nightmare Before Christmas

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-06.jpg

„Моите страшни брауни колачиња“

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-07.jpg

„Додека се печеа колачињата, очите пропаднаа, но сега изгледаат уште подобро“.

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-08.jpg

Мали затворени пици во форма на пајаци

kreativni-idei-za-hrana-inspirirana-od-nokjta-na-veshterkite-foto-09.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Викторија Бекам 25 години јаде само еден ист оброк – дали тоа е тајната за виткото тело? Иако секојдневно слушаме дека исхраната треба да е разновидна, Викторија Бекам о...
8 трикови со кои ќе го продолжите рокот на свежата храна и ќе ја искористите максимално Чувајте ги морковите во сад со вода, а свежиот лук – во сад со масло. Чувајте...
Пилешко, лимони, павлака – Како да одредите дали храната е свежа и добра за јадење? Лимоните треба да имаат впечатлива жолта боја, а околу пилешкото не треба да има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg