Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


Месо, тестенини: Совети кои ако ги примените ќе готвите како професионалец (иако сте аматери во кујната)

Ако готвењето не ви е силна страна, а сепак имате желба да направите нешто спектакуларно со храната, тогаш треба да научите неколку клучни совети и трикови.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-001.jpg

Секогаш треба да ги знаете напамет овие трикови за секој рецепт да излезе совршено:

Сол

Многу луѓе додаваат сол во рецептите кога храната се чини блуткава, без да размислат дека можеби недостасува малку киселина – лимон или оцет.

Ако додадете пак неколку зрна сол во благите рецепти, ќе го истакнете нивниот вкус.

Секогаш додавајте сол во водата во која варите тестенини.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-01.jpg

Кромид и лук

Не ги додавајте кромидот и лукот во јадењето истовремено. На кромидот му требаат 8 минути за да се зготви, додека на лукот само 30-тина секунди.

Интензитетот на лукот во храна зависи од тоа кога ќе го додадете – ако го додадете на почетокот од готвењето, ќе има полесна арома, а ако го додадете при самиот крај – ќе има посилна арома.

Виолетовиот кромид се служи исклучиво со ладни рецепти или на собна температура, никогаш не се готви.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-02.jpg

Компири

Ако додадете оцет во водата во која се варат компирите, никогаш нема целосно да се сварат.

Кога правите пире, ставете 2-3 чешниња лук во садот додека пирето е топло. По неколку минути ќе омекнат и ќе може да ги изгмечите заедно со компирите.

Никогаш не ги ставајте компирите во блендер. Ако сакате да ги изгмечите, правете го тоа рачно.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-03.jpg

Зачини

Кога ставате големи парчиња зачини, прво замотајте ги во парче газа, за потоа да не ги „бркате“ низ тенџерето.

Кога сакате да испржите нешто вкусно, покрај масло или путер, стаете малку зачини во тавчето на почетокот.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-04.jpg

Пржење

Кога пржите или готвите, не користете маслиново масло. Тоа се користи исклучиво за ладни салати.

Пржењето во сусамово масло му дава на оброкот лесен шмек.

При пржење, не ставајте многу храна во тавчето. Доволно е да наредите само еден ред.

Идеалното пржење на печурките трае точно 6 минути, на загреана плотна.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-05.jpg

Месо

Кога пржите парче месо, дајте му време да отстои по пржењето. Би требало да отстои половина од времето кое ви било потребно за пржење, односно ако сте го пржеле или печеле 12 минути, треба да отстои 6 минути пред да го послужите.

Виткањето на месото во сланина е најлесниот начин да додадете арома на секој ручек.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-06.jpg

Сосови

За добар сос за тестенини, треба да користите малку од водата во која се вареле.

Соја сосот не се додава само во азиската храна. Пробајте да го додадете во пржените јајца или на крајот од пржењето на карамелизираниот кромид. Со него многу рецепти ќе добијат нов вкус.

soveti-koi-ako-gi-primenuvate-ke-gotvite-kako-profesionalec-iako-ste-amater-vo-kujna-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто се појавува сива обвивка на жолчката кога варите јајца и уште 5 објаснувања за чести појави за... Знаете ли зошто изгледа како водата да врие побрзо откако ќе ѝ додадете сол или ...
Банана наместо јајца и уште 7 состојки што лесно можете да ги замените со други Ако немате јајца или сакате веганска верзија на рецептот за торта или палачинки,...
Третман против брчки, подгревање ориз - за што сè можете да употребите коцки мраз? Знаевте ли дека масирањето на лицето со коцка мраз може да ја намали појавата на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg