Припадничка на африканско племе стана српска снаа: „Се вљубив во Бојан на крузер, а потоа и во Србија“

„Со Бојан работевме заедно на крузер и многу се дружевме. Тој не ја сакаше таа работа, па си даде отказ. Јас сакав да видам каде е таа Србија, каде тој велеше дека има сè најдобро…“, вели Наледи Репај од африканското племе Зулу.

pripadnichka-na-afrikansko-pleme-stana-srpska-snaa-se-vljubiv-vo-bojan-na-kruzer-a-potoa-i-vo-srbija-01.jpg

Наледи Репај од африканското племе Зулу, која по потекло е од Јужноафриканската Република, станала српска снаа, откако се вљубила во Србинот Бојан, додека двајцата работеле на крузер.

pripadnichka-na-afrikansko-pleme-stana-srpska-snaa-se-vljubiv-vo-bojan-na-kruzer-a-potoa-i-vo-srbija-06.jpg

Бојан Репај е од Пожаревац и парот има две деца, синот Ноа (4) и ќерката Неа (3).

pripadnichka-na-afrikansko-pleme-stana-srpska-snaa-se-vljubiv-vo-bojan-na-kruzer-a-potoa-i-vo-srbija-04_copy.jpg

Парот се венчал во црква на Калемегдан.

Таа во Србија стана актуелна со нејзините забавни ТикТок видеа на кои прикажува како го учи српскиот јазик, како готви српски традиционални јадења, а и општо како ѝ изгледа секојдневието таму.

Неодамна, Наледи со својот сопруг гостуваше и во српската ТВ емисија „Викенд на К1“.

pripadnichka-na-afrikansko-pleme-stana-srpska-snaa-se-vljubiv-vo-bojan-na-kruzer-a-potoa-i-vo-srbija-03_copy.jpg

Таа сподели детали за нивната љубовна приказна:

„Со Бојан работевме заедно на крузер и многу се дружевме. Тој не ја сакаше таа работа, па си даде отказ. Јас сакав да видам каде е таа Србија, каде тој велеше дека има сè најдобро.

Се вљубив прво во Бојан, па во српскиот народ и Србија.

Кога дојдов тука се уверив дека сè е токму така како што ми раскажа Бојан, а тој ми беше голема поддршка и во голема мерка ме пушти сама да го научам јазикот и да се прилагодам на земјата на која тој припаѓа.“

pripadnichka-na-afrikansko-pleme-stana-srpska-snaa-se-vljubiv-vo-bojan-na-kruzer-a-potoa-i-vo-srbija-02.jpg

Бојан вели дека кога Наледи дошла кај него во Пожаревац знаела само да намачка путер од кикирики на леб, но дека со помош на неговата мајка научила да готви, а сега дури знае да прави и пити.

Тие двете заедно минале големи авантури, но сега се најдобри пријателки.

pripadnichka-na-afrikansko-pleme-stana-srpska-snaa-se-vljubiv-vo-bojan-na-kruzer-a-potoa-i-vo-srbija-07.jpg

Харизматичната Наледи на ТикТок има повеќе од 30.000 следбеници.

Погледнете дел од нејзините видеа:

@ladynaledy8

#foryou #foryoupage #zulu #johannesburg #balkanlove #fypシ #serbianman #balkanlove #❤️ #safaritiktokcontest #foryou #foryou #fyp #foryou #zuluweddings #beograd #love

♬ original sound - Ndlunkulu_sa

@ladynaledy8

isizulu & isixhosa jezike koriste najviše ovi slova #justfun #viral #youteachme #iteachgrammar #foryou #kliksound #ounds #zulusnajka #learnisizulu #learnisixhosa #learnserbian

♬ original sound - ladynaledy

@ladynaledy8

#kisela #kupus #ilovebalkan #kultura #trending #foryou #foryou #balkantiktok #fyp #fypage #fypシ #fyppppppppppppppppppppppppppppppppppp #fpy #beograd #slava

♬ original sound - ladynaledy

@ladynaledy8

#fyp #beograd #balkanstoryteller #viral #trending #viral #fypシ #foryou #fypシ #fyppppppppppppppppppppppppppppppppppp

♬ original sound - martha.read

@ladynaledy8

detinjstvo u Južna Afrika I sve vrste batina #roditelja #batina #justalittelstory #batina🥰#fun #slatkobatona #❤#beograd #batinatayo #southafricanchildhood

♬ original sound - ladynaledy

@ladynaledy8

chillday ❤️#isizulu #read #lazysunday #learnisizulu #beograd #fyp #viral #relax #fyppppppppppppppppppppppppppppppppppp #balkantiktok #learnisizulu u #learnserbian #learnsome

♬ original sound - ladynaledy

@ladynaledy8

I love to share my day at work #viral #dannaposlu #trending #beograd #beograd #fyp #fyppppppppppppppppppppppppppppppppppp #fypfood #iloveyou #foryou #studio25bybojanrepaja #studio25beograd

♬ Aesthetic - Tollan Kim

@ladynaledy8

#onionchallenge #onionchallenge #balkanfood👩‍🍳 #balkanfoodcreations #gulaš #love #viral #fypシ #foryoupage #balkantiktok #trending #foryoupage #trend#ing #belgrade #praznik #luk

♬ Poludela - Balkan Music

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Анастасија Ражнатовиќ навива за дечкото, Драган Бјелогрлиќ со синот: Српската естрада на трибините в... Анастасија Ражнатовиќ од трибините навиваше за нејзиниот дечко Немања Гудељ, а м...
„Се вљубив во сопругот на насловна страница, не му се допаѓа тоа што јас го готвам“ - Лепа Брена отк... „Кога сме дома, јас не сум Лепа Брена, а тој не е светски познат тенисер. Јас су...
Српска водителка сними видео со акни и флеки и порача: „Луѓето судат дали ти се исчупани веѓите и да... „Живеам во држава во која на луѓето многу им е важно да судат. Живеам во држава ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg