Вељко Ражнатовиќ со емотивна порака објави дека чека трето дете: „Богдана, кралице моја!“

Цеца во мај годинава откри дека Вељко сака трето дете и оти се надева дека ќе добие ќерка. Сега, нејзиниот син откри дека очекуваат принова во семејството, но дека повторно ќе добијат син. Боксерот не ја крие радоста што во семејството ќе имаат уште еден член.

veljko-razhnatovikj-so-emotivna-poraka-objavi-deka-cheka-treto-dete-bogdana-kralice-moja-01.jpg

Синот на српската  фолк дива Цеца Ражнатовиќ, Вељко откри дека очекува трето дете, веќе се знае полот, а и името што ќе му го дадат со сопругата Богдана.

Вељко Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил објави дека неговата сопруга Богдана, повторно е бремена.

Тој објави фотка од синовите Крстан и Жељко, а на неа напиша:

„Ни пристига уште еден батко“ и објави дел од медицинскиот наод каде се наоѓа полот на бебето – машки.

veljko-razhnatovikj-so-emotivna-poraka-objavi-deka-cheka-treto-dete-bogdana-kralice-moja-03.jpg

„Слава му на Бога! Ти благодарам Боже, за сè што  на мене грешникот ми подари, слава на Отецот Синот и Светиот Дух! Богадана, кралице моја!“ – напиша тој до наодот.

https://www.instagram.com/p/Cz3jD3OMYyt/?hl=en

Инаку, Вељко и Богдана веќе подолго време живеат во Тител, каде изградија свој дом.

Тие живеат во непосредна близина на родителите на Богдана, а инаку синот на Цеца и на Аркан во една пригода откри дека знае како ќе се вика и третиот син што тие ќе го добијат.

„Ако имам и трет син ќе се вика Лазар. Моите синови ќе имаат само српски имиња“ – изјави тој.

veljko-razhnatovikj-so-emotivna-poraka-objavi-deka-cheka-treto-dete-bogdana-kralice-moja-02.jpg

Претходно, додека неговата сестра Анастасија беше бремена, пред да го загуби бебето во петтиот месец од бременоста, мајка му Цеца, откри дека Вељко сака уште едно дете и се надева дека овојпат ќе добие ќерка.

Но, очигледно боксерот не е премногу разочаран што во неговото семејство ќе имаат уште еден син.

Б. С. Б. | Црнобело / фото: Инстаграм

Би можело да ве интересира:

Синот на Брена витка сарми, Неда Украден крши погача со внуките - Како се славеше Св. Архангел Михаи... Новак Ѓоковиќ не беше дома за славата, Неда Украден ја покажа богатата трпеза, а...
Вељко и Богдана добија трет син - ако имаат четврто, ќе им биде последно „Слава му на Бога. Ми се роди третиот син, Исаија“, напиша синот на Цеца на Инст...
Едвај преживеал кога имал 14 години, пред Богдана го поврзуваа со старлети – Факти за Вељко Ражнатов... Пред да стапи во брак со Богдана го поврзуваа со голем број познати белграѓанки,...
„Те сакам, сине“: Татко напиша порака во снег пред Детската клиника во Белград Пораката што таткото ја напиша во снегот за своето болно дете, предизвика многу ...
Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео) Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ ...
Цеца за Анастасија: „Разбирам зошто не си доаѓа, најголемата болка годинава ја доживеав заради неа“ „Годината беше шаренолика. Имав многу успешни концерти, многу радости, среќа, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg