Гласини дека беше во врска со Жељко Јоксимовиќ, заради љубов заврши во затвор – Се сеќавате ли на Романа Паниќ?

Во врвот на славата имаше гласини дека е во врска со Жељко Јоксимовиќ, потоа исчезна од јавноста и се дозна дека е уапсена во Австралија заради кражба од банкомати. Нејзиниот живот е одбележан со скандали во име на љубовта – Се сеќвате ли на Романа Паниќ?

glasini-deka-beshe-vo-vrska-so-zheljko-joksimovikj-zaradi-ljubov-zavrshi-vo-zatvor-se-sekjavate-li-na-romana-panikj-01.jpg

Кон крајот на 90-тите и почетокот на 2000-тите години Романа Паниќ беше една од најпрепознатливите пејачки на балканските простори.

Жељко Јоксимовиќ беше продуцент на нејзиниот прв албум, а имаше и гласини дека се во врска.

glasini-deka-beshe-vo-vrska-so-zheljko-joksimovikj-zaradi-ljubov-zavrshi-vo-zatvor-se-sekjavate-li-na-romana-panikj-02.jpg

Во последните 15-тина години многу повеќе беше застапена со скандалите и љубовните врски, отколку со музиката, иако дел од нејзините најголеми хитови се препознатливи и денес.

Што знаеме за популарната пејачка и каде е таа денес?

Романа е родена во 1975-та година во Бања Лука, а со музика почнала да се занимава уште од мала, кога пеела во училишниот и во градскиот хор, а била и соло пејачка во културно уметничките друштва.

glasini-deka-beshe-vo-vrska-so-zheljko-joksimovikj-zaradi-ljubov-zavrshi-vo-zatvor-se-sekjavate-li-na-romana-panikj-03.jpg

На 15 години на Романа ѝ бил дијагностициран дијабетес тип 1. Таа вели дека прв симптом бил тоа што јадела многу, а слабеела. По дијагнозата таа започнала со режимска исхрана, но долго време ја криела својата болест од јавноста.

glasini-deka-beshe-vo-vrska-so-zheljko-joksimovikj-zaradi-ljubov-zavrshi-vo-zatvor-se-sekjavate-li-na-romana-panikj-07.jpg

Во 1993-та година почнала да настапува по клубови, во 1994-та година почнала да работи како водителка, спикерка и тон-мајстор во радио.

glasini-deka-beshe-vo-vrska-so-zheljko-joksimovikj-zaradi-ljubov-zavrshi-vo-zatvor-se-sekjavate-li-na-romana-panikj-06.jpg

Животот ѝ се променил во 1999-та година, кога се преселила во Белград, каде што го снимила својот прв албум, чијшто продуцент бил Жељко Јоксимовиќ.

glasini-deka-beshe-vo-vrska-so-zheljko-joksimovikj-zaradi-ljubov-zavrshi-vo-zatvor-se-sekjavate-li-na-romana-panikj-05.jpg

Во овој период Романа била во врска со Саша Радојчиќ, со кого биле 10 години заедно и тој дошол заедно со неа од Бања Лука во Белград, но потоа раскинале.

По раскинувањето со него, таа ја започнала врската со кипарскиот адвокат Фотос Питаѓис.

Со него во првите 8 месеци сè било совршено, но потоа се дознало дека тој добил дете со водителката Јована Симиќ, а и двете ги изневерувал со други жени.

Романа во една пригода раскажа дека отишла во Атина и само што стигнала, ѝ заѕвонил Фoтос, кој ѝ рекол дека треба на сите да им каже дека раскинале, заради некои проблеми со сметките и истрага од Интерпол.

Потоа пак се смириле, но врската траела сè до 2010-та година.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...
Важи за најголема „плачка“ во турските серии, гладува за да биде витка - Факти за Бестемсу Оздемир Признава дека гладува за да го одржи извајаното тело, до 17 години била како мом...
Бившите сопруги го носат неговото презиме, во брак е со 34 години помлада жена – Факти за Жељко Бебе... Си заминал од „Бијело дугме“ затоа што сметал дека приходите не се распоредуваат...
Марија Шерифовиќ објасни зошто не сака второ дете: „Кога синот ќе има 20, јас ќе имам 60 години“ „Јас не се сеќавам на семејни летувања и зимувања. Кога бев мала, мајка ми по 3 ...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Првата сопруга го остави за 15 години помлад стјуард, втората му го зема станот: Бурниот љубовен жив... Српскиот актер Бранислав Лечиќ, во изминатите години беше во фокусот на јавноста...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg