Ја влечел за коса и ја удирал, откако во домот ја нашол со пријател – Нов скандал меѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Еден ден пред да ја прослават полуматурата на ќерката, Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша станаа топ тема во сите српски медиуми заради насилство во домот. Наводно фудбалерот го нападнал прво пријателот со кого таа била во домот, а потоа се пресметал и со неа.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-01.jpg

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ никако да ги смират страстите. Во српските медиуми топ тема е пријавата на српската пејачка против нејзиниот сопруг, кој наводно физички ја нападнал и ја малтретирал.

Во саботата (08.06) во сите српски медиуми беше објавена веста дека Душко Тошиќ физички ја нападнал сопругата, со која сѐ уште е во брак, Јелена Карлеуша.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-02.jpg

Како што пишува српски Курир, полицијата веднаш била повикана на терен и ја затекнала Јелена со нејзиниот пријател Н. Ј. во домот на пејачката.

Според нивните изјави, Тошиќ дошол во семејната куќа и со сопствен клуч ја отворил вратата, а кога го затекнал таму пријателот на Јелена – го фатил за врат и повеќепати го удрил по телото и главата.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-05.jpg

Јелена се обидела да ги раздвои, но Душко во тој миг почнал да ја влече за коса и неколкупати ја удрил по телото и главата.

Додека веста беше објавена во сите српски медиуми, Јелена на Инстаграм Стори побара поголемо разбирање од јавноста.

„Со цел смирување на медиумските натписи и непотребното кревање прашина поврзано со моите брачни прилики, ќе ги замолам сите да имаат повеќе разбирање за приватноста на моето семејство и за тешкиот период во којшто се наоѓаме.

Нема да давам изјави на оваа тема и жал ми е што јавноста е известена за овие работи и покрај тоа што тоа не беше мојата волја. Одиме понатаму, ќе биде подобро. Мора. Ви благодарам на сите“ – напиша Јелена.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-03_copy.jpg

Според пишувањата во тамошните медиуми, Душко веднаш бил повикан во полиција на сослушување и деновиве не даваше изјава за јавноста.

Тој на својот Инстаграм профил сподели неколку фотки од нивната ќерка Ника, која следниот ден по инцидентот славеше полуматура.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-08.jpg

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-10.jpg

Ника се појави во елегантен син фустан, а целиот изглед го нaдополни со впечатлива чантичка во форма на јајце.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-09.jpg

Јелена Карлеуша пак, откако одлучи да го пријави сопругот за семејно насилство добива голема поддршка од нејзините обожаватели, а на Инстаграм Стори ја објави пораката што ја добила од Бојан Јовановски, попознат како Боки 13.

ja-vlechel-za-kosa-i-ja-udiral-otkako-vo-domot-ja-nashol-so-prijatel-shto-znaeme-za-noviot-skandal-megju-jelena-karleusha-i-dushko-toshikj-04.jpg

Прочитајте и Душко Тошиќ ѝ праќал пораки на Северина, сакал да му пее на јахта – Пораките заради кои бившиот на Карлеуша стана хит на Твитер

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Ѓоковиќ во кул комбинација и накит од 4.000 евра издоминира во Скопје: Се дружеше со Македонц... Јелена Ѓоковиќ во Скопје беше облечена во циклама панталони со висок струк и кош...
Настан од светски ранг во регионот: Северина и Дуња Јованиќ модно издоминираа на роденден на српски ... Дуња Јованиќ издоминира со оскаровски гламур на црвениот тепих по повод 9-тиот р...
Карлеуша во нова „војна“ со Душко Тошиќ - помалата ќерка застана на страната на мајка си „Би ја замолила ‘другата страна’, наместо дополнително да нè срами во медиумите ...
Напади од морски желки во Хрватска и траорни сведоштва: „Беше агресивна, главата ѝ беше колку две чо... „Тоа беше средба очи во очи со желка од 50-тина килограми. Според упатените, ста...
Вирално видео на Србинка: „Јас сум заменик директорка и сум патлиџан турист – со себе носам макарони... „Многу од вас мислат дека ви требаат многу пари за одмор, дека мора да можете да...
Милош Биковиќ доби син: „Дури откако ќе станеш родител почнуваш да растеш“ „Ние прво мислиме дека треба да пораснеме за да добиеме дете, но тука има една с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg