Swarovski ѓердан од 550 евра – Колку чини стајлингот на Цеца во спотот за дуетот со Жељко Јоксимовиќ?

Дури и кога се појавува во скромни аутфити, Цеца знае изгледот да го надополни со скапи дизаjнерски чанти и чевли, а за двата провокативни аутфити во новиот спот за дуетот со Жељко Јокисмовиќ пејачката потрошила повеќе од 2.500 евра. Чии креации носи Цеца и колку чинат?

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-01.jpg

Цеца и Жељко Јоксимовиќ се едни од најпознатите српски музичари, а публиката конечно имаше можност да го дочека нивниот дует „Више од среће“.

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-02.jpg

Спотот за песната беше објавен вчера (10.06), а речиси сите се согласни дека пејачката изгледа доста младо за своите години.

50-годишната фолк дива во спотот носи две креации од домашни српски дизајнери кои ѝ стојат одлично, а за стајлингот повторно издвоила неколку илјади евра.

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-04.jpg

Таа носи фустан од српската дизајнерка Ксенија Вујовиќ во боја на кожа, кој се продава по цена од околу 350 евра и комплет од дизајнерот Лазар Илиќ, кој исто така се продава по цена од 350 евра.

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-06.jpg

За црните чевли со високи потпетици, кои ги носи заедно со црниот проѕирен комплет, пејачката издвоила 945 евра, а целиот стајлинг го надополнила со луксузен накит.

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-03.jpg

Така таа носи ѓердан од Swarovski кој се продава по цена од 550 евра, додека за двете бразлетни на раката издвоила околу 430 евра.

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-08.jpg

Сѐ на сѐ, за својот беспрекорен стајлинг Цеца потрошила нешто повеќе од 2.600 евра.

fustan-vo-boja-na-kozha-i-prodziren-komplet-shto-nosi-ceca-vo-spotot-za-duetot-so-zheljko-i-kolku-chini-09.jpg

Но, ова воопшто не треба да нѐ зачудува, затоа што е познато дека српската фолк дива речиси секогаш носи брендирана облека, а дури и тогаш кога ќе се појави во поскромни изданија, нив ги надополнува со скапи дизајнерски чанти или чевли.

Погледнете го спотот за песната:

Прочитајте и Лицата на познатите регионални пејачки кога се снимени одблиску и кога позираат за на Инстаграм

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бившите сопруги го носат неговото презиме, во брак е со 34 години помлада жена – Факти за Жељко Бебе... Си заминал од „Бијело дугме“ затоа што сметал дека приходите не се распоредуваат...
Елка од 1.500 евра – Бака Прасе и Ања Бла се пофалија со луксузните декорации во новиот стан вреден ... „Самата елка чинеше околу 900 евра и 500 евра потрошивме за украсите“ – вели дев...
Цеца и Теа Таировиќ ги кренаа на нозе гостите на Светски ромски бал во Скопје (видео) Вистинската забава на Светски ромски бал 2024 почна со настапот на Теа Таировиќ ...
Четка за тоалет од 700 евра, радијатори - уметност: Како изгледа стан од 1 милион евра во „Белград н... Еден радијатор во овој стан чини 3.000 евра, но тие навистина наликуваат на умет...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Напади од морски желки во Хрватска и траорни сведоштва: „Беше агресивна, главата ѝ беше колку две чо... „Тоа беше средба очи во очи со желка од 50-тина килограми. Според упатените, ста...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg