Велигденската магија во домот на Јелена Карлеуша - јajца со нејзините иницијали, зајак колку неа (фото+видео)


Велигденската магија во домот на Јелена Карлеуша - јajца со нејзините иницијали, зајак колку неа (фото+видео)

Кич и претерано или вистинска велигденска бајка? Празничната атмосфера и раскошните декорации во домот на Јелена Карлеуша низ фотки и видеа...

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-01.jpg

Јелена Карлеуша е позната по тоа што обожава празнично да го украсува својот дом, па така беше и годинава за Велигден.

Од велигденски јајца со светки и со нејзините иницијали и јајца со логоата од омилените светски модни брендови, па до зајак голем речиси колку неа и низа други декорации, нејзиниот дом изгледа како велигденска бајка.

Taa доби и критики зошто светкавите јајца ги оставила во картонско пакување, а потоа на Инстаграм Стори одговори дека тоа го направила намерно за да има контраст и да се долови убавината на јајцата.

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-05.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-02.jpg

Облечена во син провокативен стајлинг, таа се кршеше со јајца со своите ќерки Ника и Атина и уживаше во нејзиниот двор во друштво на најблиските пријатели.

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-17.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-18.jpg

Нејзиниот сопруг Душко Тошиќ не беше присутен.

Велигденската атмосфера во домот на Карлеуша:

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-11.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-10.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-09.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-08.jpg

 

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-16.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-15.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-19.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-07.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-06.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-04.jpg

jajca-so-nejzinite-inicijali-zajak-kolku-nea-veligdenskata-magija-vo-domot-na-jelena-karleusha-foto-video-03.jpg

Видео од нејзината велигденска трпеза:

Провокативните фотки од Јелена Карлеуша облечена како зајче пред Велигден, за кои доби критики дека не се вкусни....

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Карлеуша: „Душко е човек кој никогаш не изневерил, ниту понижил, а трпи напади поради мене“ Јелена Карлеуша како лавица го брани својот сопруг и тврди дека тој не ја изневе...
Јутубер од Србија им ги покрива месечните трошоци на непознати луѓе (видео) Данило Бадњар е Јутубер од Србија, а неодамна направи навист...
Атина е магична и кога е покриена со снег – првпат толку снег по 13 години, а граѓаните уживаат и ск... Сообраќајот и нормалното функционирање по улиците на Атина се отежнати, но тоа н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg