Која е всушност Ања Благојевиќ, девојката на најпознатиот балкански јутјубер Бака Прасе? (фото)


Која е всушност Ања Благојевиќ, девојката на најпознатиот балкански јутјубер Бака Прасе? (фото)

Откако Бака Прасе јавно ја покажа девојката со коментарот „Фала што ме трпеше кога бев најлош“ сите се заинтересираа за неговата прекрасна девојка. Која е всушност Ања Благојевиќ?

Koja-e-Anja-Blagojevikj-01.jpg

Ања има 21 година. Родена на 20 февруари 2000 година во Босна и Херцеговина. На страницата на Model Management стои дека е висока 167 cm и дека покрај мајчиниот јазик, зборува и англиски и германски.

Покрај моделството, Ања се занимава и со фитнес. Таа е личен, професионален тренер за „Me Move“ и се занимава со спорт уште од мала. На 17-годишна возраст започнала сериозно да тренира со цел да го трансформира своето тело со помош на вежби и правилна исхрана, а посветена е и на другите да им помогне во остварување на истото.

На Инстаграм во моментов има над 304 илјади следбеници, а позната е и на Тик-Ток. Оваа млада девојка е екстремно популарна, а сега уште повеќе откако најпознатиот балкански јутјубер ја објави нивната врска која трае околу една година.

За повеќе фотки од прекрасната Ања продолжете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Српскиот јутубер Бака Прасе ја покажа девојката: „Фала што ме трпеше кога бев најлош“ Младата и атрактивна девојка, која го освои срцето на српскиот јутубер, обожава ...
Филмската ќерка на Никола Којо од „Ми нисмо Анџели“ – Мирка Васиљевиќ (30), го очекува четвртото дет... Таа ја освои публиката како ќерката на Никола Којо во филмот „Ми нисмо анџели 2“...
Интересни детали за новосадската барбика + фото докази зошто Наташа Беквалац е вистинска модна крали... Позната под псевдонимот „новосадска барбика“, Наташа Беквалац веќе долги години ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg