Кои се вистинските имиња на познатите регионални ѕвезди?!

Хари Мата Хари – Хајрудин Варешановиќ

Дорис Драговиќ – Доротеа Будимир

Јала Брат – Јасмин Фазлиќ

Буба Корели – Амар Хоџиќ

Рамбо Амадеус - Антоније Пушиќ

Мила М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Живот од соништата: Млад пар од Србија патува низ светот, 2 години биле „заглавени“ во Виетнам – сег... Ирена Петковиќ е родена во Лесковац, а дипломирала на Факултетот за ликовни умет...
Лепа Брена (61) ги откри тајните на добриот изглед: „Не јадам торти и сè готвам на пареа“ Познато е дека Лепа Брена (61) и во седмата деценија има витка линија на која ѝ ...
Лилјана од „Тома“, жената која го расплака целиот Балкан – која е актерката што маестрално ја одглум... Паулина Манов (46) ја игра улогата на Лилјана во „Тома“, сопругата на докторот н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg