Кои се вистинските имиња на познатите регионални ѕвезди?!

Да, Дара Бубамара се вика Радојка и не, Дино Мерлин не е вистинското, туку уметничко име... За нивните животи се знае речиси сè, медиумите внимателно ги следат, а и самите тие понекогаш не се срамат да ја покажат својата интимност - сѐ додека не дојде редот да го откријат својот вистински идентитет, кој себично го чуваат само за себе.

hajrudin-vareshanovikj-nada-polikj-koi-se-vistinskite-iminja-na-poznatite-regionalni-zvezdi-01.jpg

Многу познати естрадни личности од регионот ги менувале своите имиња, од најразлични причини.

Некои за полесно запаметување бидејќи нивните не биле доволно звучни, други бидејќи не им се допаѓале, а има и такви кои уметничките псевдоними ги задржале засекогаш.

Повеќето од нас знаат дека Лепа Брена е всушност Фахрета Јахиќ, но што е со останатите?!

Во продолжение за вас ги издвојуваме вистинските имиња на познатите регионални личности:

Дара Бубамара - Радојка Аџиќ

Дино Мерилин – Един Дервишхалидовиќ

Ана Бекута – Нада Полиќ

Бора Ѓорѓевиќ – Борисав Ѓорѓевиќ

Дино Дворник – Миљенко Дворник

Уште 5 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лепа Брена (61) ги откри тајните на добриот изглед: „Не јадам торти и сè готвам на пареа“ Познато е дека Лепа Брена (61) и во седмата деценија има витка линија на која ѝ ...
Лилјана од „Тома“, жената која го расплака целиот Балкан – која е актерката што маестрално ја одглум... Паулина Манов (46) ја игра улогата на Лилјана во „Тома“, сопругата на докторот н...
Се шпекулира: Петар Грашо и Хана ќе ѝ ја украдат идејата на Данијела Мартиновиќ за име на детето Откако се омажи за Петар Грашо, поранешниот партнер на Данијела Мартиновиќ, во в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg