Впечатлива торта, моќна порака од Слаткар: Кулминацијата на свадбената веселба на Стефан Лазаров и Марта (фото)

Со бисерно бела торта, македонско знаме, музичка посвета од Слаткар и другарите околу себе, Стефан Лазаров славеше до раните утрински часови... Кулминацијата на свадбата со Марта беше во еден скопски ресторан.

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-01.jpg

По целодневната прослава со македонски обичаи, бели гулаби и црковна венчавка и по романтичното матично и прв танц, вчера (08.07) кулминацијата на свадбата на јутуберот Стефан Лазаров и неговата сакана Марта беше во ресторанот Рагуза 919.

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-12.jpg

Од впечатлива торта до одлична забава со музика и македонско знаме... Потоа од фрлање на бидермаер до емотивна посвета од Марко Маринковиќ Слаткар на сцената.

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-05.jpg

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-13.jpg

Музичарот отпеа негова песна на свадбата, но пред тоа на својот другар Стефан емотивно му порача:

„Затоа што сите ние не сме имале ништо во животот и сè што имаме се сме направиле сами... Стефан да си ми жив и здрав во животот срце мое, да сте среќни и да ви оди муабетот, како што велат старите...“

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-15.jpg

Повеќе фотографии од свадбата на Стефан и Марта:

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-11.jpg

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-10.jpg

vpechatliva-torta-mokjna-poraka-od-slatkar-detali-od-svadbenata-veselba-na-stefan-lazarov-i-marta-foto-14.jpg

Повеќе фотографии на следната страница...Би можело да ве интересира:

Стефан Лазаров прави свадба со Марта - бели гулаби пред црква, традиционални обичаи: „По 7 години вр... „Во врска сме скоро 7 години. Се запознавме во 2016-та година, Марта беше сè ушт...
Јован Јованов ужива во Куба – да одмори од студената Канада (фото) Кога не е работно ангажиран во Канада и не е на посета во родната Македонија, Јо...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Ивана Кнез: „Нè учат да се плашиме од живот – пази што јадеш, пази со кого се дружиш, пази, пази...“ „Во ‘новиот свет’ нè учат да се плашиме од живот. Пази што јадеш, миј раце, вежб...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg