Тура на убавина низ Македонија: Кире Лазаров - светиниколец, Владимир Четкар - охриѓанец

Поранешниот Мистер на Македонија, Драган Стојчевски е роден во Тетово, а селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, е од Свети Николе. Знаете ли каде се родени некои од најубавите мажи во Македонија?

tura-na-ubavina-niz-makedonija-kire-lazarov-svetinikolec-vladimir-chetkar-ohrigjanec-01.jpg

Некои мажи во Македонија освен поради професијата (бидејќи се успешни спортисти, модели, музичари), привлекуваат и со изгледот. Не залудно го носат епитетот миленици на жените.

Но, знаете ли каде се родени некои од најубавите мажи во Македонија?

Ве водиме на една тура на убавина низ 10 македонски градови:

Владимир Четкар - Охрид, музичар

View this post on Instagram

A post shared by Vladimir Cetkar ( Четкар ) (@vladimir_cetkar)

View this post on Instagram

A post shared by Vladimir Cetkar ( Четкар ) (@vladimir_cetkar)

Костадин Захов - Струмица, голман

Кире Лазаров - Свети Николе, селектор на ракометна репрезентација на Македонија

Дарко Глишиќ - Скопје, фудбалер

Васил Зафирчев - Велес, актер

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Внуко моја Гаиа“ - Драган Спасов Дац стана дедо, неговиот син Јаков со сопругата доби ќерка „Добре дојде на планетава внуко моја Гаиа! И сакам да знаеш дека... Ќе ти ја сак...
Драган Таневски: „Кукле, можеш да купиш вештачки трепки, скапи, свилени - но тоа нема да ти ги напра... „Можеш да купиш вештачки трепки, кукле, скапи некои, свилени... Врз нив да стави...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
20 интересни факти за Македонија: Чуваме делови од крстот на кој е распнат Исус, го имаме најстарото... Природните богатства на Македонија ја ставаат на списокот со најмногу планини, н...
Популарни плажи со бич-барови покрај Охридското Езеро што треба да ги посетите Кои бич барови и плажи работат ова лето? Каде би можеле да ги поминете деновите ...
3 симпатични кафулиња во Скопје со игротека Родителите имаат ретка можност за „раат кафе“ во оние места кои нудат нешто плус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg