Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото)

„Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја сакаш“, напиша Лила и ја најави новата авантура со Биг Мама, овој пат во Азија.

lila-i-big-mama-go-istrazhuvaat-singapur-po-vlechki-na-aerodrom-na-molitva-vo-budistichki-hram-01.jpg

На Лила Филиповска и Биг Мама им „тргна“ дружењето, па откако неодамна беа во Дубаи, сега се на заедничко патување во Сингапур - градот-држава во Азија, кој важи за еден од најубавите, најчистите, но и најскапите во светот.

Од моментот кога полетаа од Скопје, тие споделуваат фотки и видеа од патувањето и ја раскажуваат својата приказна.

lila-i-big-mama-go-istrazhuvaat-singapur-po-vlechki-na-aerodrom-na-molitva-vo-budistichki-hram-02.jpg

Па, така, Лила објави видео на кое Биг Мама по влечки шета на аеродром.

„Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја сакаш“, напиша Лила.

lila-i-big-mama-go-istrazhuvaat-singapur-po-vlechki-na-aerodrom-na-molitva-vo-budistichki-hram-03.jpg

Тие посетија и будистички храм, а Лила се пошегува: „Се помоли за двете, па чекаме знак“.

lila-i-big-mama-go-istrazhuvaat-singapur-po-vlechki-na-aerodrom-na-molitva-vo-budistichki-hram-05.jpg

Познатата инфлуенсерка откри и дека во Сингапур климата е тропска, со високи температури, дека често врне и има грмотевици, но дека сето тоа е кратко, а потоа времето е повторно убаво.

lila-i-big-mama-go-istrazhuvaat-singapur-po-vlechki-na-aerodrom-na-molitva-vo-budistichki-hram-04.jpg

Лила не криеше ни колку е воодушевена од чистотата на градот, па објави видеа во кои го покажа зеленилото и чистите улици, но и прекрасната модерна архитектура.

lila-i-big-mama-go-istrazhuvaat-singapur-po-vlechki-na-aerodrom-na-molitva-vo-budistichki-hram-071.jpg

Но, Лила објави и видео од првата вечер во Сингапур.

„Здраво Сингапур. Неверојатно патување во Азија. Но, ова е само почеток“, напиша Лила.

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Лила во секси црвен костим за капење од плажа во Дубаи го честита 1-ви Мај „Сè можете да ми кажете, што сакате кажете, ама како да си го живеам својот живо...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Лила Филиповска за првпат се појави на настан со кратка коса – блеска со самодоверба и елеганција, п... Лила продефилира на Саемот за венчавки во црна тоалета со висок шлиц и за првпат...
Бајковита свадба на пар од Скопје - невестата во раскошна венчаница, младоженецот во розов костум и ... „Во брак сме скоро две години, но поради пандемијата, плановите за свадба малку ...
Лила Филиповска во Дубаи и Турција, Миа Костова на Малдиви - Познатите Македонки ја отворија сезонат... Тијана Дапчевиќ беше во Египет, Илина Арсова помина неколку дена покрај езеро во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg