Тамара со дечкото на фестивал на вино, Ламбе и син му славеа роденден во ист ден: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?

Пејачот Ламбе Алабаковски и неговиот помал син Михаил славеа роденден на ист ден - 15 ноември. Роденден на синот Павел прослави претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, кој објави неколку фотки со синот и родедненска честитка на Инстаграм.

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-01.jpg

Дарко Димитров објави фотки со Наташа Беклвалац, со која е член на жирито во популарното регионално музичко шоу IDJ Show, а Павле Камилоски беше на романтична вечера со сопругата, планинарката Ирена Камилоска.

Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм деновиве?

Перо Антиќ славеше роденден на синот Павел

View this post on Instagram

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko)

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-08.jpg

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-04.jpg

Тамара Тодевска со дечкото Лука на фестивал на виното во Кавадарци

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-11.jpg

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-099.jpg

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-12.jpg

Бојана Скендеровски прослави 8 години брак

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-07.jpg

Дизајнерката Маја Кикириткова на прошетка во Данска

Ламбе Алабакоски и синот имаа роденден на ист ден

tamara-so-dechkoto-na-festival-na-vino-vo-kavadarci-lambe-i-pomaliot-sin-slavea-rodenden-vo-ist-den-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-03.jpg

Уште 5 на следната страница...Би можело да ве интересира:

Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Тамара Тодевска ужива со саканиот Лука на јавање коњи во Галичник - вистинска есенска идила (фото) Тамара Тодевска изгледа среќно и спокојно среде есенската бајка на Галичник на к...
Пар направи забава за откривање на полот на детето во паркче во Тафталиџе, со балони и нивното куче ... „Времето беше против розовите балони и како да знаеше ветерот ги дуваше баш нив ...
Симона Поповска го прослави 31-иот роденден во бело, со двата сина во раце: „Првпат славам со две пр... „Благословена сум што го славам мојот прв роденден со овие две прекрасни момчиња...
Ламбе и Врчак по многу години повторно заедно, пееја на свадба на заеднички пријател во Охрид (видео... „Моите молитви се остварија. Фала ти Боже вчера тоа ми се потврди. Верувам дека ...
Тамара Тодевска и Мачка го прославија 4-иот роденден на синот со тематска забава со торта Бетмен мин... Со двајца суперхерои, многу балони и торта по негов вкус, Дарен го прослави 4-ио...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg