Конечно - новиот спот и песна на Антониа Гиговска: „Со бањарки во кадата ме креваа за да се гледам, првпат во животот имам трема“

„Ако ме прашате зошто оваа песна оди прва, не знам, меѓутоа она што го почувствував уште на прво слушање беше клучно дека ќе ја снимам и промовирам. Знаев дека е моја“, вели Антониа Гиговска за CRNOBELO.com и откри детали за песната на српски јазик и спотот што ги објави денес, 20-ти ноември.

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-01.jpg

Пејачката Антониа Гиговска денес (20.11) ја промовира својата нова песна „Брига ме“, прва откако стана мајка, и со која го најави своето враќање на сцената по кратка пауза.

Песната на српски јазик е нешто поразлично од она што публиката навикнала да го слушне од неа, а Антониа се надева дека ќе им се допадне на фановите, бидејќи таа се заљубила уште на првото слушање.

„Знаев дека е моја“, вели Гиговска за CRNOBELO.com.

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-02.jpg

Таа ни откри неколку интересни детали поврзани со песната, но и со снимањето на спотот, па низ смеа вели дека од што е ниска, морале да стават бањарки под неа за да може да се види во кадарот со кадата.

„Искрено, многу сум возбудена затоа што ‘Брига ме’ ми е прва песна по ‘Хабиби’. Се надевам дека она што го направивме, а е нешто многу поразлично од тоа што досега публиката слушаше од мене, ќе им се допадне.

Јас работам веќе извесно време и со Лазар Цветкоски и со Дарко Димитров и веќе имаме неколку песни што ќе се објавуваат постепено.

Ако ме прашате зошто оваа оди прва, не знам, меѓутоа она што го почувствував за песната од прво слушање беше клучно дека ќе ја снимам и промовирам. Знаев дека е моја.

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-03.jpg

На снимањето на спотот беше забавно како и секогаш, особено што работев со тим со кој е исклучително лесно и брзо да се работи. Затоа без моите Даниел Николовски и Викторија Бурсаќ не мрдам никаде.

Нема некоја посебна анегдота од снимањето на спотот, освен што, поради тоа што сум толку ниска, за добар кадар мораа да ми стават бањарки во кадата за да ме подигнат и да се видам на камера.

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-05.jpg

Што се однесува до враќањето на сцената по долга пауза, чувствувам голема одговорност, како повторно да треба да ги освојам сите, иако се подготвувам подолго време и психички и физички и кондициски и визуелно.

Имам трема што никогаш во животот не сум ја имала. Се надевам дека е позитивна трема, но тоа ќе го дознаам кога ќе се качам на сцената“.

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-06.jpg

Автор на песната е Дарко Димитров.

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-07.jpg

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-08.jpg

antonia-gigovska-za-crnobelo-otkriva-moraa-da-stavat-banjarki-vo-kadata-za-da-me-fatat-vo-kadar-prvpat-vo-zhivotot-imam-trema-04.jpg

Погледнете го видеото:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Антониа Гиговска ужива во првите денови со синот Киан: „Колаче мое“ „Таткото уморен“, вели пејачката Антониа Гиговска, која покажа како ги поминува ...
Антониа Гиговска го откри полот на бебето - со сопругот очекуваат момче Пејачката со претходна најава точно во 12 часот го откри полот на бебето, таа и ...
Антониа Гиговска за мајчинството: „Тешко е првите 2 недели со бебе, имам уште само 5kg вишок“ „Болницата не ја менувам за ништо. Максимално посветени од самиот старт. Ги...
Миро Кацаров ја направи првата од двете свадби: „Ивана носеше фустан како Северина, од црква отидовм... „Со Ивана се венчавме во една од најубавите цркви во Скопје, Св. Јован Крстител ...
Малиот Јосиф и мама Ирина Дишовска се дома - прва фотка од Павле Камилоски со синот Ирина Дишовска, која имаше навистина активна бременост, сега веќе е дома, а музи...
Антониа Гиговска објави први фотки со синот Киан: „Ми докажа за што вреди да живееш“ „Сакавме малку моменти за нас, па решивме денес официјално да ве поздравиме. Вче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg