Васил Зафирчев на коцерт на бившата сопруга, Калиопи: „И по 40 години кариера, гори кога пее“

 „Калиопи сѐ уште гори кога пее, како да ѝ е првпат. Затоа, сѐ уште силно блеска како сјајна ѕвезда на музичкото небо“, напиша на Инстаграм Васил Зафирчев, по концертот на нашата дива во Белград.

vasil-zafirchev-otide-vo-belgrad-da-ja-slusha-kaliopi-na-koncert-i-po-40-godini-kariera-gori-koga-pee-01.jpg

Актерот Васил Зафирчев со неколку пријатели викендов беше во Белград, за да присуствува на концертот на нашата музичка дива Калиопи во главниот град на Србија.

Тој во текот на концертот објави видеа на Инстаграм од настапот на неговата поранешна сопруга, а потоа и заедничка фотографија, направена откако Калиопи по којзнае кој пат ја воодушеви српската публика.

vasil-zafirchev-na-kocert-na-bivshata-sopruga-kaliopi-i-po-40-godini-kariera-gori-koga-pee-03_copy.jpg

Васил не криеше дека ужива во настапот на Калиопи.

„И после 40 години музичка кариера, Калиопи сѐ уште гори кога пее, како да ѝ е првпат. Затоа, сѐ уште силно блеска како сјајна ѕвезда на музичкото небо.

Магична ноќ за паметење и фантастичен концерт синоќа во Белград!“, напиша тој.

vasil-zafirchev-otide-vo-belgrad-da-ja-slusha-kaliopi-na-koncert-i-po-40-godini-kariera-gori-koga-pee-02.jpg

Гостин на концертот на Калиопи беше Жељко Самарџиќ, со кого нашата дива летото 2023-та ја испеа песната „Знам“, која преку ноќ стана вистински хит во регионот.

Васил и Калиопи беа во брак од 2004 до 2011 година, но и по разводот останаа во одлични односи. Тие често го поминуваат времето заедно и се поддржуваат и во приватниот живот, и во кариерите.

vasil-zafirchev-na-kocert-na-bivshata-sopruga-kaliopi-i-po-40-godini-kariera-gori-koga-pee-02_copy_copy.jpg

Погледнете дел од атмосферата на концертот во видеата од Васил:

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Миа Костова славеше Св. Никола - Тамара пееше за мерак на гостите, Тијана највесела од сите „Заради сите вас на масава, јас сум тоа што сум денес. Вие сте мојата сила засек...
Лила и Биг Мама го истражуваат Сингапур – По влечки на аеродром, на молитва во будистички храм (фото... „Од авион се симна со папучиве и низ цел аеродром вака шеташе. Не можеш да не ја...
Едина Муса со бившиот на Тамара во Белград, Пере заљубен во сопругата: Што прават македонските ѕвезд... Кошаркарката Едина Муса објави неколку фотографии со поранешниот сопруг на Тамар...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Ќерката на Сара Мејс и Димитар го прослави 5-тиот роденден со тематска забава и торта на 3 ката (фот... „Во свет полн со Барби и Wednesday, горд сум што избра да бидеш Wonder Woman. Ср...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg