Живкица Каленикова со Роби Вилијамс, Лила го бакнува синот: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?

Тамара откри дека се запишала во Националниот регистар на доброволни дарители на коскена срцевина, Перо Антиќ и Сања Ристиќ гушнати на настап на ДНК во познат скопски локал... Што правеа македонските ѕвезди на Инстаграм?

zhivkica-kalenikova-so-robi-vilijams-lila-go-baknuva-sinot-shto-pravea-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-01.jpg

Водителката Живкица Каленикова објави неколку фотографии со светската ѕвезда Роби Вилијамс, а Ивона Јо го најави новиот спот кој треба да излезе на Денот на вљубените.

Панчо со емотивна порака му честита роденден на својот постар син Андреја и му порача да научи да игра NBA на PlayStation. Роденден на синот славеше и фудбалскиот репрезентативец Дарко Велковски, кој наскоро вторпат ќе стане татко...

Што правеа македонските ѕвезди на Инстаграм минатата недела?

Живкица Каленикова објави фотки со Роби Вилијамс

View this post on Instagram

A post shared by Zivkica Kalenikova (@zivce)

zhivkica-kalenikova-so-robi-vilijams-lila-go-baknuva-sinot-shto-pravea-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-02.jpg

Дарко Димитров

View this post on Instagram

A post shared by Darko Dimitrov (@darkodimitrov)

Александар Белов славеше роденден

View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Belov (@aleksandarbelov)

Антониа Гиговска

zhivkica-kalenikova-so-robi-vilijams-lila-go-baknuva-sinot-shto-pravea-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-06.jpg

zhivkica-kalenikova-so-robi-vilijams-lila-go-baknuva-sinot-shto-pravea-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-07.jpg

zhivkica-kalenikova-so-robi-vilijams-lila-go-baknuva-sinot-shto-pravea-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-05.jpg

Мартија Станојковиќ

Ивона Јо го најави новиот спот

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Миа Костова му организираше тематска забава за 11-иот роденден на синот со црни балони и црна торта ... „Денес се молиме на сите богови да не ни се спои небо и земја, дечкото слави род...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
3 симпатични кафулиња во Скопје со игротека Родителите имаат ретка можност за „раат кафе“ во оние места кои нудат нешто плус...
Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg