Водителката Ведрана Ѓорѓевиќ му кажа „да“ на саканиот на Занзибар

„Кога ќе ја најдеш сродната душа, само е прашање на време“, напишаа на Инстаграм водителката Ведрана Ѓорѓевиќ и нејзиниот сакан, диџејот и продуцент Ендру Мелер (Андрија Антиќ), кои се свршија на Занзибар.

voditelkata-vedrana-gjorgjevikj-mu-kazha-da-na-sakaniot-na-zanzibar-01_1_copy.jpg

Водителката Ведрана Ѓорѓевиќ и нејзиниот долгогодишен партнер, диџејот и продуцент Ендру Мелер (чие вистинско име е Андрија Антиќ), се свршија на зајдисонце на Занзибар.

Тие на Инстаграм објавија фотографија од романтичниот момент, каде тој е клекнат на колено со прстен во раката.

„Кога ќе ја најдеш сродната душа, само е прашање на време“, стои на Инстаграм.

Парот доби многу честитки од пријателите и бројни јавни личности, меѓу кои Лила Филиповска, Перо Антиќ, Моника Црнокрак, Пулексенија Јовановска...

voditelkata-vedrana-gjorgjevikj-mu-kazha-da-na-sakaniot-na-zanzibar-01_1.jpg

Ведрана и Ендру веќе неколку дена уживаат на Занзибар, откако периодов патуваа низ цела Европа поради настапите на диџејот.

Тие објавија многу фотографии и видеа и покажаа како се забавуваат на рајскиот остров.

voditelkata-vedrana-gjorgjevikj-mu-kazha-da-na-sakaniot-na-zanzibar-05.jpg

voditelkata-vedrana-gjorgjevikj-mu-kazha-da-na-sakaniot-na-zanzibar-04.jpg

voditelkata-vedrana-gjorgjevikj-mu-kazha-da-na-sakaniot-na-zanzibar-02.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Перо Антиќ со новата девојка во Солун, Слаткар му прави снешко на синот: Што прават македонските ѕве... Александар Јосифовски имаше концерт во Њујорк со српската пејачка Неда Украден, ...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Перо Антиќ со ретро фотографии за роденденот на најстариот син: „Ќелавиот те сака најмногу на цел св... Лука, најстариот син на нашата кошаркарска легенда Перо Антиќ, наполни 17 години...
Мартија Станојковиќ во Дубаи - Позира во бикини Ручек покрај базен, ден поминат во познат ресторан на плажа и уживање во топлото...
Извајано тело на кое им завидуваат сите - Кои се најфит Македонките на Инстаграм? Некои од најфит Македонките на Инстаграм се и мајки и имаат мали деца, но мора д...
Антониа Гиговска со провокативна фотосесија за Денот на вљубените „Дали ќе бидеш мојот Валентин“ – напиша Антониа Гиговска до фотките на кои позир...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg