Ведрана Ѓорѓевиќ по запросувањето на Занзибар: „Цело време сум го носела вереничкиот прстен со мене без да знам“

„Кога Андрија ме запроси, бев искрено шокирана. Mојата прва реакција не беше воопшто романтична. Прво го прашав дали ме зафркава. Веројатно од шок не знаев што да кажам“, раскажа Ведрана Ѓорѓевиќ за CRNOBELO.com.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-01.jpg

Водителката Ведрана Ѓорѓевиќ неодамна се вери со својот долгогодишен дечко, диџејот Андрија Антиќ од Србија, кој во јавноста е познат како Ендру Мелер.

Тој ја запроси додека беа на одмор на Занзибар, на зајдисонце, а Ведрана вели дека од романтичниот момент кога Андрија клекнал на колено, имаат видео кое баш и не е за во јавност, па затоа извадиле само една фотографија.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-04.jpg

Парот постојано патува низ светот поради работата на Андрија, кој е диџеј. Ведрана, пак, има своја маркетинг агенција, но тоа ѝ дозволува да работи од која било локација.

Освен што работат додека се на овие патувања, тие истовремено уживаат и во љубовта и во сè она што им го носи животот.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-06.jpg

За CRNOBELO.com, Ведрана раскажа интересни детали за нив двајца, но и за нивната љубовна приказна:

„Штотуку наполнив 36 години, бар така пишува во личната карта, но душава вели 27. Јас сум родена во Скопје и до ден денес живеам тука.

Професиите многу често ги менував и надградував. Освен професијата водител, имам своја маркетинг агенција која е најмногу насочена кон видео продукција и постпродукција на реклами и дигитална содржина.

А, во моментов сум и менаџер на Андрија, мојот иден сопруг.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-17.jpg

Андрија доаѓа од Пожаревац, има 38 години, завршил школо за ‘машинец’ и тоа го работел во Србија 11 години.

Но, паралелно се занимавал и со диџејство и аудио продукција. Андрија оваа година ќе направи 18 години како работи како диск џокеј и тоа му е единствен фокус во моментов.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-15.jpg

Се запознавме во Скопје пред неколку години кога пушташе музика, а заедно сме една година после тоа.

Во моментов живее со мене во Скопје, кое го обожава и е одличен амбасадор во претставувањето на нашата земја.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-09.jpg

Никогаш не сме разговарале за брак, но секогаш бевме сигурни дека сме создадени еден за друг.

Благословена сум што најдов ваков прекрасен човек и секој ден се заблагодарувам на Бога. Едноставно, тој е моето сигурно место.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-02.jpg

Кога ме запроси, јас бев шокирана, ама искрено шокирана.

Во ниеден момент не помислив на вакво нешто и мојата прва реакција не беше воопшто симпатична и романтична.

Прво го прашав дали ме зафркава. Веројатно од шок не знаев што да кажам, а следно беше дека прстенот го ставил наопаку во кутивчето.

Моментот на запросување е снимен со видео на GoPro, па извадивме една фотографија затоа што конверзацијата не е баш за пред сите ха, ха.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-21.jpg

Андрија често носи опрема со себе, GoPro, професионален апарат, дрон и често снима природа, зајдисонце, па воопшто не ми беше чудно кога рече да застанеме за да сними time-lapse и во ниеден момент не помислив дека тоа е тој момент.

vedrana-gjorgjevikj-po-zaprosuvanjeto-na-zanzibar-celo-vreme-sum-go-nosela-verenichkiot-prsten-so-mene-bez-da-znam-20.jpg

Продолжува на следната страница:Би можело да ве интересира:

Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...
Миа Костова гневна откако нејзиниот син бил жртва на врснички булинг - ѝ се обрати јавно на мајката ... „Андрија на училиште добил многу грозен коментар од дете од клас. Не од оние рег...
Миа Костова изреволтирана откако дете го удрило со бокс во стомак син ѝ: „Булингот доаѓа од дома“ (в... Миа Костова вели дека нејзиниот син е повторно жртва на булинг - откако пред изв...
Не се знае која е поубава - Познати дами од Македонија и нивните ќерки Некои се модели, некои актерки и пејачки, а некои се држат далеку од шоу - бизни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg