Тамара Тодевска и Лука не ја кријат љубовта - Се бакнуваат заљубено, уживаат во Мадрид

„Љубовта те менува на најубав начин“, ѝ напишаа фановите на Тамара, откако објави нови фотки на кои се бакнува со својот дечко Лука на патувањето во Мадрид.

tamara-i-luka-ne-ja-krijat-ljubovta-se-baknuvaat-zaljubeno-uzhivaat-vo-madrid-01.jpg

Тамара Тодевска и нејзиниот дечко Лука Радовиќ се во Мадрид, каде што вечерва (29.03), таа ќе пее на предевровизиска забава.

Настапот на Тамара е најавен од поодамна, а дека ќе настапува во шпанската престолнина, преку Инстаграм Стори сподели и нашиот амбасадор во земјата.

tamara-i-luka-ne-ja-krijat-ljubovta-se-baknuvaat-zaljubeno-uzhivaat-vo-madrid-10_copy.jpg

Тамара на патувањето отиде со својот дечко, архитектот Лука, па двајцата веќе споделија неколку фотографии и видеа, но најмногу внимание привлекоа оние на кои се бакнуваат и јавно ја покажуваат љубовта.

„Најубав пар. Тамара, време е да сјаеш“, „Љубовта те менува на најубав начин“, се дел од коментарите што ѝ ги оставија фановите.

View this post on Instagram

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Но, имаше и такви кои ѝ напишаа дека ја обожаваат, дека се евровизиски фанови и дека допатувале во Мадрид само поради нејзиниот настап, да ја гледаат во живо.

Организаторите на забавата, пак, ја најавија како „Големата евровизиска дива“.

Тамара нè претставуваше двапати на Евровизија, и тоа во 2008 со Адријан Гаџа и Врчак кога ја пееја „Во име на љубовта“, а потоа настапи и сама во 2019 со Proud. Таа пееше неколкупати на Евросонг и како пратечки вокал.

Повеќе фотки од нејзиното патување во Мадрид:

tamara-i-luka-ne-ja-krijat-ljubovta-se-baknuvaat-zaljubeno-uzhivaat-vo-madrid-06_copy.jpg

tamara-i-luka-ne-ja-krijat-ljubovta-se-baknuvaat-zaljubeno-uzhivaat-vo-madrid-03.jpg

tamara-i-luka-ne-ja-krijat-ljubovta-se-baknuvaat-zaljubeno-uzhivaat-vo-madrid-04.jpg

Продолжува на следната страница... Би можело да ве интересира:

„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...
Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи? Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак,...
Тамара Тодевска на викенд со децата во Маврово: Зимски лудории на Хана и Дарен Тамара Тодевска ужива во Маврово со своите две деца и споделува на Инстаграм как...
Тамара на летување со децата во Грција – ги одведе во циркус, се возат на фотелја додека ги влече гл... Тамара Тодевска на една од фотографиите откри и дека на летување со нив е Марко ...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
3 симпатични кафулиња во Скопје со игротека Родителите имаат ретка можност за „раат кафе“ во оние места кои нудат нешто плус...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg