Александра Шијакоска за бракот со Едмонд: „На сите им докажавме дека нашата љубов е посилна од предрасудите“

„Ние дома славиме и Велигден и Бајрам и многу сме среќни затоа што го правиме тоа заедно со семејството“ – рече инфлуенсерката Александра Шијакоска во подкаст, каде накратко зборуваше на темата „мешан брак“.

aleksandra-shijakoska-za-brakot-so-edmond-na-site-im-dokazhavme-deka-nashata-ljubov-e-posilna-od-predrasudite-01.jpg

Нашата позната инфлуенсерка Александра Шијакоска гостуваше во подкастот на битолскиот музичар, водител и новинар Мими Марковски.

aleksandra-shijakoska-za-brakot-so-edmond-na-site-im-dokazhavme-deka-nashata-ljubov-e-posilna-od-predrasudite-02.jpg

Таа се возеше во неговото „југо“, кое е заштитен знак на поткастот што го води и меѓу другото зборуваше на тема „мешан брак“.

aleksandra-shijakoska-za-brakot-so-edmond-na-site-im-dokazhavme-deka-nashata-ljubov-e-posilna-od-predrasudite-03.jpg

Александра минататa година стапи во брак со нејзиниот долгогодишен партнер Едмонд Весели, кој ѝ беше најголема поддршка во тешките мигови од нејзиниот живот, кога се бореше со тумор на мозокот, а сега таа отворено зборува нивните меѓусебни и семејни односи. 

aleksandra-shijakoska-za-brakot-so-edmond-na-site-im-dokazhavme-deka-nashata-ljubov-e-posilna-od-predrasudite-04.jpg

Таа нагласи дека таа е Македонка – христијанка, а нејзиниот партнер е Албанец – муслиман, но иако на почетокот не биле прифатени од никого, сепак успеале да се изборат за својата среќа и љубов.

„Кога бевме помали не бевме прифатени од никој, освен од пријателите. На сите им покажавме и докажавме дека нашата љубов е посилна од било која предрасуда, било која разлика меѓу нас двајца“ – нагласи таа.

aleksandra-shijakoska-za-brakot-so-edmond-na-site-im-dokazhavme-deka-nashata-ljubov-e-posilna-od-predrasudite-05.jpg

Александра рече дека во нивниот дом се слават и Велигден и Бајрам, а дека се многу среќни затоа што го прават сето тоа заедно со семејството.

„Многу добро и сплотено изгледа тоа. Широкото срце прифаќа сѐ. Тој што има големо срце, има простор да почитува и една вера и друга и треба да бидеш човек пред сѐ“ – вели Александра.

aleksandra-shijakoska-za-brakot-so-edmond-na-site-im-dokazhavme-deka-nashata-ljubov-e-posilna-od-predrasudite-06.jpg

Погледнете го видеото во продолжение:

Прочитајте и Александра Шијакоска за CRNOBELO лексикон: „Свекрва ми ми е идол“

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Семејството на прво место“: Елиф Елмас се пресели во Германија, па ги прошета саканите низ Берлин Откако на почетокот на годината потпиша за RB Leipzig и се пресели во Германија,...
Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Познати Македонци коишто зад себе имаат (барем) по еден брак Кои познати Македонци зад себе имаат по еден, а кој по 4 неуспешни бракови? Кој ...
Мешана салата - 340 денари, шопска - 360 денари: Какви се цените во Охрид ова лето 2023-та? Во Охрид годинава во еден ресторан мешаната салата чини 340 денари, а шопската 3...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
„Се молам да не заплачам додека пеам“: Ивона Јо ги испеа омилените песни од Тоше во Крушево „'Игри без граници' и 'Полско цвеќе' не можам да ги пеам, да дадам емоција, а да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg