Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Македонец ја запроси саканата од Украина на скопскиот аеродром – латици од рози и натпис на украински

Патниците на скопскиот аеродром вчера (02.07) ги изненади необична глетка - Македонец клекна на колено, во срце направено од латици рози, и ја запроси саканата од Украина, која штотуку слета во Скопје.

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-01.jpg

Аеродромот во Скопје вчера беше местото на кое се случи романтично запросување - пред излезот од терминалот беа распослани латици од црвени рози во форма на срце, а внатре во срцето, беа напишани буквите Т + Н. 

Па кога патниците почнаа да излегуваат од терминалот, откако со авионот слетаа во Скопје, момче клекна на колено и ја запроси својата сакана.

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-03.jpg

Станува збор за тренерот во одбојкарскиот клуб „Јанта“, Никола Јаневиќ, и неговата девојка Тања Машковскаја, која е украинска одбојкарка, а игра во „Јанта“.

Додека Никола клекнува среде срцето со прстенот во рака, Тања оди изненадена накај него.

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-02.jpg

Зад нив е натпис на украински, со кој нашиот тренер ја прашува саканата дали ќе го земе за сопруг.

„Тања, викни погласно“, се слуша на видеото кое е снимено во моментот на запросувањето.

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-05.jpg

Со Никола се и неколкумина македонски одбојкари.

Тие очигледно му помогнале во организирањето на романтичното изненадување, па откако Тања вели „ДА“,  заедно со пријателите на парот и луѓето кои случајно се нашле тука за да ги пречекаат своите блиски на аеродромот, аплаудираат и ги поздравуваат.

Повеќе фотографии од запросувањето:

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-06.jpg

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-05_1.jpg

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-04.jpg

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-03_1.jpg

makedonec-ja-zaprosi-sakanata-od-ukraina-na-skopskiot-aerodrom-latici-od-rozi-i-natpis-na-ukrainski-02_1.jpg

Погледнете го видеото:

А. Ј. | Црнобело / фото: Инстаграм Стори

Би можело да ве интересира:

Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Скопјанката Моника кажа „да“ на Саемот за венчавки: Саканиот ја запроси на ревија, додека носеше кре... „Иако долги години сме во врска, не помислив дека мојот сегашен вереник ќе собер...
Филип од Скопје ја запроси Ена на ски-патека во Австрија: „Доктор помисли дека сме повредени, веднаш... „Живееме на иста улица во Капиштец, еден спроти друг. Си гледаме од прозор во пр...
Тијана Дапчевиќ: „Тоше беше ангел на земјата, Господ си го зеде за да му пее на небото“ „Во средно Тоше свиреше на кларинет. Еден ден татко ми дошол на натпревар во учи...
„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Бока Конга ќе стане татко, го покажа трудничкото стомаче на саканата Маја Со видео од плажа, на кое се гледа неговото мускулесто тело и трудничкото стомач...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg