Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Даниел Кајмакоски ужива во Струга - семеен ручек со родителите, на чорба со Наум Петрески

„Ти благодариме Господе што нè благослови да бидеме заедно на овој прекрасен ден“, напиша Даниел на Инстаграм на фотката на која е со мајка му Ружа и татко му Павле, но и со сопругата и синот.

daniel-kajmakoski-uzhiva-vo-struga-semeen-ruchek-so-roditelite-na-chorba-so-naum-petreski-01.jpg

Даниел Кајмакоски, кој по подолго време дојде во посета на родниот крај, пред неколку дена објави фотки дека со сопругата и синот е на прошетка во Охрид, а сега сподели фотографии од времето поминато во Струга.

Пејачот беше на семеен ручек со родителите, мајка му Ружа и татко му Павле, а со нив беа и сопругата и синот на Даниел.

„Ти благодариме Господе што нè благослови да бидеме заедно на овој прекрасен ден“, напиша Даниел на Инстаграм.

Фотографијата предизвика големо внимание кај следбениците на Даниел, особено кај оние кои го познаваат неговото семејство.

„Поздрав до нашите Кајмаковци, најубаво да си поминете“, „Да сте ми вечно среќни Кајмаковци“, напишаа во коментарите, но го прашаа Даниел и кога ќе настапи во Струга.

View this post on Instagram

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski)

Освен со родителите, Даниел во Струга се сретна и со Наум Петрески, кому вчера (03.07) му беше именден.

Тој сподели фотка на Инстаграм Стори со популарниот пејач, а кој е исто како и Даниел, по потекло од струшкиот крај.

„На чорба со чичко Наум. Честит празник и честито име“, напиша Даниел.

daniel-kajmakoski-uzhiva-vo-struga-semeen-ruchek-so-roditelite-na-chorba-so-naum-petreski-02.jpg

Кајмакоски, кој не е многу активен на социјалните мрежи, претходно откри дека со сопругата Марина и синот Стефан бил на прошетка во Охрид и дека уживале во убавините на нашиот бисер.

Прочитајте и Даниел Кајмакоски со сопругата и синот во Охрид, две години откако оттаму откри дека е во врска со Марина

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски позира со бурмата во прв план и се топи покрај синчето „Копија на тато“, „Фаца ти скинал“ се дел од коментарите за малиот Стефан, кој е...
Мешана салата - 340 денари, шопска - 360 денари: Какви се цените во Охрид ова лето 2023-та? Во Охрид годинава во еден ресторан мешаната салата чини 340 денари, а шопската 3...
Сопругата на Борко Ристовски на летување без голманот: Нина ужива на море со децата, братот и сестра... „Порасна детево“ – коментира Борко Ристовски на една од фотографиите на синот Ду...
Пар од САД е воодушевен од посетата на Македонија: „Охрид во есен е прекрасен, земјава е мало парче ... „Ова е мало парче рај, скриениот бисер на Европа“ – млад американски пар е вооду...
Уникатни имиња на децата на познатите Македонци: Гаиа, Кира, Киан Катарина Ивановска ја има ќерката Кира, Слаткар го крсти синот Моша, а Тони Зен ...
Познатите парови на Златна Бубамара '24: Тамара и Лука, Наум и Зуица Водителката Ирена Спировска дојде со долгогодишниот партнер Душко Исајловски, на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg