Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Најново од Бимилк: Баланс+ свежо млеко

Скопје, 09.10.2014 - Денес во ресторанот Déjà vu Бимилк го претстави првото функционално свежо млеко на пазарот, Баланс+. Производот е наменет за сите оние кои се трудат да водат активен животен стил и во својата исхрана да внесат колку може повеќе здрава храна полна витамини и хранливи состојки.

najnovo-od-bimilk-balans-svezo-mleko-02.JPG

Баланс + свежото млеко ги обединува здравствените придобивки од консумирање на свежо млеко и пребиотик инулин, состојка која помага во процесот на варење на храната и која го забрзува метаболизмот. Дејството на пребиотик инулинот овозможува чувството на леснотија преку целиот ден која се добива со редовно користење на Баланс+ производите.

Богатиот вкус на свежото млеко и ниската маслесност од само 1% млечна маст го прават Баланс+ свежото млеко одличен избор за појадок секогаш кога сакаме свеж и вкусен почеток на денот.

Практичните пакувања од 750мл. веќе се достапни во супермаркетите низ целата земја. Баланс+ свежото млеко не е потребно да се вари пред консумирање, за зачувување на неговата свежина доволно е да се чува во фрижидер и да се користи во рок од три дена по отворање на пакувањето.

Би можело да ве интересира:

Бомбакис, дечкото со картони, во свој стил со картон ја запроси саканата на плажа во Грција, по 6 ме... „Ја запросив со картон на плажа и ми кажа „да“, но мене тактички ми беше избрана...
Нашиот, а светски стилист Марјан Петров ја шминкаше Јелена Томашевиќ за концерт со Андреа Бочели во... Магичните раце на Марјан Петров беа задолжени за изгледот на Јелена Томашевиќ на...
„Ореви за потенција“ - Тезга од пазарот Тафталиџе е вирален хит со забавните натписи „Купи пролетна зелка во есен и не биди бесен“, „Јагода од село – перфекција на д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg