Мјузикл во студиото на Еден на Еден: Погледнете ги актерите од „Мама Миа“

Насмеани, расположени и распеани – актерите од хит-мјузикот „Мама миа“ не се такви само на сцената на Македонскиот народен театар. Во неделната епизода на „Еден на Еден“, која веќе е достапна на „Јутјуб“, Тања Кочовска, Биљана Драгичевиќ-Пројковска, Арна Шијак, Нина Деан, Кире Ѓоревски и Никола Наковски направија одлично шоу.

mjuzikl-vo-studioto-na-eden-na-eden-poglednete-gi-akterite-od-mama-mia-2.jpg

Меѓу другото, Биљана раскажа за моментот кога среде претстава снемало струја во цел Карпош, додека Тања зборуваше за тоа колку е лошо да се има партнер од иста професија. Спротивно на мислењето на останатите, Арна изјави дека политиката не треба да се одвои од уметноста и дека актерската фела треба да има свој став околу политичките случувања.

mjuzikl-vo-studioto-na-eden-na-eden-poglednete-gi-akterite-od-mama-mia-1.jpg

Нина раскажа зошто не сака да се пресели во Еквадор, а Никола колку дена траел неговиот кастинг. Како еден од ретките Македонци со диплома по пантомима, пак, Кире изведе своја точка.

Погледнете ја првата „Шест на Еден во Еден на Еден“!

Екипата на „Еден на Еден“ веќе се подготвува и за следната епизода во недела од 18:50 на Канал 5, во која ќе гостуваат Виолета Томовска и Ефто Пупиноски.

Би можело да ве интересира:

Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Нашиот познат јутјубер Џипи емотивно се збогува со YouTube кариерата: „На 31-ви декември се разбудив... „Смачено ми е од слава“ – Марко Марковиќ познат како GP е еден од најпознатите м...
Нашата водителка Нина, со искрена фотка: „За лице со акни, најголем предизвик е да излезеш без шминк... „За лице со постојано појавување на акни, најголем предизвик е да излезеш на ули...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg