Леброн Џејмс секој ден вози низ Македонија?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Леброн Џејмс секој ден вози низ Македонија?

Ѕвездата на НБА Леброн Џејмс постојано вози низ Македонија, но низ градот Македонија кој се наоѓа во Охајо, САД.

lebron-james-sekoj-den-vozi-niz-makedonija-04.png

Во неделата во Еден на Еден градоначалникот на Македонија, Џозеф Миљорни, раскажа за животот во градот со исто име како нашата земја и што знае за нас. Тој откри дека неговиот град е крстен токму по нашата Македонија.

Актерите на новиот македонски филмски хит „Исцелител“, пак, кој амо четири месеци по премиератасобра 7 награди од светските фестивали, во Еден на Еден раскажуваа што сѐ се случуваше за време на снимањето.

- Прво се здебелив едно две кила, а потоа месец и пол не сакав благо со очи да видам, вели Анастанс Таноски, кој во филмот го игра болниот татко кој постојано јаде од колачот со „тајна сосотојкa“.

lebron-james-sekoj-den-vozi-niz-makedonija-02.jpg

Аксел Мехмет, пак, откри дека заедно со Благој веселинов изеле 20 четвртини со бурек. На крај, Жаре не ги пушти да си одат, пред да го подготват легендарниот колач за сите во студиото.

lebron-james-sekoj-den-vozi-niz-makedonija-01.jpg

Министерот Драган Тевдовски, пак, зборуваше за неговиот приватен живот, новата функција, фудбалот и Данска, а екипата на Еден на Еден му подготви и специјален квиз, со кој, како што се пошегува Жаре, ќе видиме во чии раце лежи државниот буџет.

Во следната Еден на Еден гостуваат актерот Петар Мирчевски заедно со екипата од хумористичното шоу „Солза и смеа“. Не ја пропуштајте новата епизода во недела од 18:50 часот на Канал 5.

Би можело да ве интересира:

Додека некои во Македонија бесат верверички, други им даваат млеко (фото) Емотивна фотографија направена во Скопје со верверчика што пие млеко од шприц ни...
Панчев и Начевски судии, ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс натпреварувачи: „Седи си дома Талент ш... Кој најдобро може да се снајде со пејачки предизвици: Лозано, Панчо од ДНК, Андр...
„Има живот и после ракот“ - Силна порака во новата поинаква епизода на „Живот со стил“ „Со нов концепт под слоганот #покажиготвојотстил, на двајца натпреварувачи им ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg