Најубавите есенски фотки од Градскиот парк во Скопје (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Најубавите есенски фотки од Градскиот парк во Скопје (фото)

Според многумина, есента е кралица на годишните времиња. Таа е единственото годишно време кое потсетува на сликарско платно на кое се мешаат апсолутно сите бои – остатоци од зелената од претходните сезони, до жолта, портокалова, кафеава…

Najubavite-esenski-fotki-od-Gradskiot-park-01.jpg

...Есента наликува на разнобојно зајдисонце, а во Скопје освен на Водно, најубаво ќе ја доживеете во градскиот парк.

Сите кои го посетуваат ова урбано парче зеленило среде градската врева и бетонската џунгла може да посведочат за мирот и релаксацијата, а фотките од Инстаграм се доказ колку е убав паркот во третото годишно време:

https://www.instagram.com/p/B4atf9-nTFi/

View this post on Instagram

🍁🍂🍃❤️

A post shared by Sara D Kost (@saradkost) on

https://www.instagram.com/p/B4P3d5VHVEv/

Продолжува на следната страна...Најчитани неделава