Новогодишната елка на желби во Рамстор Мол донесе радост и полни срца
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Новогодишната елка на желби во Рамстор Мол донесе радост и полни срца

Во пресрет на новата година Рамстор Мол традиционално како и секоја година донесе радост и среќа на многу дечиња. 

novogodishnata-elka-na-zhelbi-vo-ramstor-mol-donese-radost-i-polni-srca-01.jpg

И оваа година, во соработка со Црвен Крст на Град Скопје, Рамстор Мол по повод новата година и божиќните празници организираше хуманитарна акција за дечињата сместени во згрижувачки семејства.

novogodishnata-elka-na-zhelbi-vo-ramstor-mol-donese-radost-i-polni-srca-02.jpg

Вчера во Рамстор Мол Дедо Мраз успеа да ги исполни сите новогодишни желби на децата кои оваа година ги напишаа на лампионите од новогодишната елка и успеа да им донесе многу насмевки и да ги наполни детските срца со многу љубов, а овие празници уште поубави и посреќни.

novogodishnata-elka-na-zhelbi-vo-ramstor-mol-donese-radost-i-polni-srca-03.jpg

Подароците за децата беа купувани од страна на посетителите кои избираа лампиони и подаруваа насмевки.Нема поубав подарок за сите нас, од детските насмевки. Рамстор Мол ви посакува среќни новогодишни и божиќни празници. 

Најчитани неделава