Скопје под снег на 1-ви април низ Инстаграм фотографии

Не, не е првоаприлска шега, Скопје се „разбуди“ под снег утринава.

skopje-pod-sneg-na-1-vi-april-niz-instagram-fotografii-01.jpg

Голем дел од Македонија повторно е под снежна обвивка, а исклучок не е ниту главниот град.

Скопјани утринава беа изненадени од априлскиот снег и веднаш фотографираа од своите прозорци.

Инстаграм фотографии од снежното Скопје:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Вирален статус на Драган Спасов Дац: „Скопје мое, те плукаат ли? Но, им кажа ли за плажите на Вардар... „Скопје, им кажа ли за плажите на Вардар? За корзото на плоштад и за корзот...
Македонија низ објективот на туристка од Турција: „Тргнав со предрасуди, но оваа земја ги надмина мо... „Скопје ме потсети дека треба да го видам целиот Балкан“ – вели Турчинката која ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg