Скопје под снег на 1-ви април низ Инстаграм фотографии

Не, не е првоаприлска шега, Скопје се „разбуди“ под снег утринава.

skopje-pod-sneg-na-1-vi-april-niz-instagram-fotografii-01.jpg

Голем дел од Македонија повторно е под снежна обвивка, а исклучок не е ниту главниот град.

Скопјани утринава беа изненадени од априлскиот снег и веднаш фотографираа од своите прозорци.

Инстаграм фотографии од снежното Скопје:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Новиот мост на булервар АСНОМ се отвора за еден месец Скопје, 30.09.2021 година - Привршуваат градежните работи на новиот мост на...
Македонија низ објективот на туристка од Турција: „Тргнав со предрасуди, но оваа земја ги надмина мо... „Скопје ме потсети дека треба да го видам целиот Балкан“ – вели Турчинката која ...
„Горд сопруг“ - Сопругата на Сашко Коцев стана Доктор на науки, актерот ја сподели веста Сашко Коцев веќе 9 години ужива во бракот со докторката Смиљана Бундовска, која ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg