Состојба до 16.07.2021: 18 нови случаи од 3.470 тестирања, нема починати
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Состојба до 16.07.2021: 18 нови случаи од 3.470 тестирања, нема починати

sostojba-do-16-07-2021-01.jpgфото: freepik

Во последните 24 часа се направени 3.470 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19:

Тетово – 8
Скопје – 4
Гостивар и Охрид – по 2
Радовиш и Дебар – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 5 оздравени пациенти од:

Тетово – 3
Скопје – 2.

Досега во земјата се направени вкупно 923.515 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.882, бројката на оздравени пациенти е 150.159, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 236.

sostojba-do-16-07-2021-18-novi-sluchai-od-3-470-testiranja-nema-pochinati02.JPG

Би можело да ве интересира:

Состојба до 16.10.2020: Потврдени се 438 новозаболени од 2306 тестови Во последните 24 часа се направени 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови сл...
Состојба до 10.04.2020: Во Македонија има нови 48 заболени и 4 оздравени лица Објавена е најновата состојба на пациенти со корона вирус во Македонија до 10-ти...
Состојба до 17.10.2020: Регистрирани нови 594 случаи, од кои 303 во Скопје Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594 нови сл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg