Состојба до 22.07.2021: 17 нови случаи и еден починат пациент
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Состојба до 22.07.2021: 17 нови случаи и еден починат пациент

sostojba-do-24-07-2021-17-novi-sluchai-i-eden-pochinat-pacient-01.jpg

Во последните 24 часа се направени 2.896 тестирања, а регистрирани се 17 нови случаи на КОВИД-19:

  • Тетови – 9
  • Скопје – 6
  • Прилеп и Гостивар – по 1.

Регистрирано е едно починато лице од Скопје (70 години).

Регистрирани сe 7 оздравени пациенти од:

  • Куманово и Тетово – по 3
  • Скопје - 1.

Досега во земјата се направени вкупно 941.178 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.981, бројката на оздравени пациенти е 150.251, на починати е 5.489, а бројот на активни случаи изнесува 241.

sostojba-do-24-07-2021-17-novi-sluchai-i-eden-pochinat-pacient-02.png

Би можело да ве интересира:

Состојба до 28.01.2021: 336 нови случаи од 1964 тестирања  Во последните 24 часа се направени 1964 тестирања, а регистрирани се 336 н...
Состојба до 24.10.2020: Направени се 1524 тестови, потврдени се 404 новозаболени Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови сл...
Состојба до 18.11.2020: Од 3398 тестови, потврдени се дури 1406 нови случаи Во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg