Тура низ Македонија: Крушево, Попова Шапка, Берово под снежна прекривка (фото)


Тура низ Македонија: Крушево, Попова Шапка, Берово под снежна прекривка (фото)

Среде октомври има бајковити сцени во Крушево, Берово, Стрежево, на Попова Шапка... Ве дочека ли и вас некаде снежна идила?

tura-niz-makedonija-krushevo-popova-shapka-strezhevo-pod-snezhna-prekrivka-foto-01.jpg

Денес (14.10) голем дел од Македонија се разбуди под снежна прекривка. Среде октомври има бајковити сцени во Крушево, Берово, Стрежево, на Попова Шапка...

Славица Момировска од Гостивар пренесе каква е ситуацијата на стража за CRNOBELO.com.

Сега правиме тура низ Македонија, преку фотките на наши хотели и ски центри.

Македонија под снежна прекривка:

Попова Шапка - хотел Арена Тетекс

Крушево - хотел Свети Никола

Берово - Aurora Resort & Spa

Село Стрежево, општина Битола - Ски центар Нижеполе

Заврна и првиот снег оваа сезона во нашиот и ваш Ски - центар ,,Стрежево - Нижеполе". Аирлија да ни биди престојната скијачка сезона. Во моментов над десетина сантиметри снег, но врнежите продолжуваат...❄❄❄!!!

Posted by Strezevo - Ski centar ''Nizepole'' on Wednesday, October 13, 2021

С. С. | Црнобело / Фото: Инстаграм и Фејсбук

Би можело да ве интересира:

Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...
Мистер Пица, Балила, Мама Италијана - каде ќе ја вкусите најдобрата пица во Скопје? Пица е јадењето на кое навистина малкумина ќе кажат не. Скопје изобилува со одли...
7 места во Скопје со највкусно кафе за носење Ако периодов не сакате гужви и затворени простори, но сакате добро кафе (и можеб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg