Сара Мејс како Баба Мразица на осветлувањето на 12-метарската елка во East Gate Mall (фото)

Со впечатлив стајлинг и новогодишни песни, Сара Мејс беше дел од осветлувањето на 12-метарската новогодишна елка во нашиот нов трговски центар.

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-01.jpg

Во трговскиот центар East Gate Mall деновиве се случи осветлувањето на 12-метарската новогодишна елка. Имаше и Дедо Мраз кој донесе полна торба со подароци за најмилите, се пееја и новогодишни и празнични песни со Сара Мејс и нејзините The Christmas Girls.

Сара Мејс за оваа пригода беше облечена како Баба Мразица и со костимот ја надополни магичната новогодишна атмосфера.

Празничната магија во East Gate Mall изгледа вака:

Фотки од Сара Мејс во улогата на Баба Мразица:

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-07.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-09.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-08.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-06.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-05.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-04.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-03.jpg

sara-mejs-kako-baba-mrazica-vo-east-gate-mall-fotki-od-12-metarskata-elka-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg