Александар Белов стана татко: „Ти благодарам Боже што станавме родители - Јелена ја донесе на свет нашата нова љубов“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Александар Белов стана татко: „Ти благодарам Боже што станавме родители - Јелена ја донесе на свет нашата нова љубов“

„Ти благодарам Боже што ни дозволи да станеме родители“ – со овие зборови Александар Белов ја започна објавата на социјалните мрежи откако тој и неговата сопруга го добија своето прво дете.

aleksandar-belov-stana-tatko-ti-blagodaram-bozhe-shto-stanavme-roditeli-01.jpg

Македонскиот пејач Александар Белов стана татко за првпат. Тој и неговата сопруга Јелена среќните вести ги објавија на социјалните мрежи.

„Ти благодарам Боже што ни дозволи да станеме родители… Јелена Белов ти благодарам што ја донесе на свет нашата нова заедничка љубов. Се роди Мина Белов“ – напиша на Facebook Белов.

13.01.2022. Hvala ti Bože sto si nam dozvolio da postanemo roditelji... Jelena Belov hvala ti što si nam donela na svet našu novu zajedničku ljubav...Rodila se Mina Belov!

Posted by Aleksandar Belov on Thursday, January 13, 2022

Александар и Јелена по повеќегодишна врска, стапија во брак во септември 2019-тата година, и во моментов живеат во Србија, каде Белов ја гради својата музичка кариера со неговиот бенд „Белов бенд“.

aleksandar-belov-stana-tatko-ti-blagodaram-bozhe-shto-stanavme-roditeli-02.jpgфото: Фејсбук - Александар Белов

Белов кој се прослави кај балканската публика со учеството во талент-шоуто „Операција Триумф“ долго време беше во врска со Јелена Станковиќ (сега Белов), а ја побара за жена во манастирот „Свети Наум“ во Охрид.

aleksandar-belov-stana-tatko-ti-blagodaram-bozhe-shto-stanavme-roditeli-04.jpg
фото: Фејсбук - Александар Белов

Неколку месеци по запросувањето тие се венчаа во манастирот „Дивостин“ во Крагуевац во присуство на најблиските, а биле присутни и повеќе новинари и јавни личности од Македонија.

aleksandar-belov-stana-tatko-ti-blagodaram-bozhe-shto-stanavme-roditeli-03.jpg
фото: Фејсбук - Јелена Белов

Мина Белов е нивното прво дете.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Јованова стана мајка - Игор Џамбазов ја откри среќната вест Актерката Јелена Јованова стана мајка. Игор Џамбазов ја објави убавата вест на И...
Александар Митевски (43): „Мојата помала ќерка Мања денес полни 16 години“ Александар Митевски има две ќерки убавици и секогаш истакнува колку е горд на св...
Јелена Спенџарска: „Не сонувам дека треба да се омажам или да имам деца што побрзо“ „Не сонувам ни за венчаница! Никогаш ја немам ни замислено како ќе изгледа или к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg