Девојче од Македонија успешно ги копира аутфитите на славните дами (фото)

Кога има креативност, тогаш има и забава и интересни резултати. Креативни мајка и ќерка од Македонија се хит на Инстаграм со копирање на аутфитите на славните дами како Ријана и Бела Хадид.

devojche-od-makedonija-so-majka-i-gi-kopira-autfitite-na-slavnite-dami-foto-01.jpg

Мајка и ќерка од Македонија го водат Инстаграм профилот „Sparkly Daughter“, на кој има повеќе од 11.000 следбеници.

Креативната мајка ги копира аутфитите на славните дами на симпатичен и забавен начин со работи кои ги имаат во нивниот дом, а нејзината ќерка е совршен модел за истите.

Тие користат работи од домот како стари обетки, фолија за готвење, ролните од тоалетната хартија, парчиња облека итн.

Имаат копирано дури и издание на рецепционерката Јелена од Преспав, како и на фитнес тренерот Елена Бубало.

Интересен начин за дружба и забава, зарем не?

Дел од нивните креативни дела:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Планината Китка е како сцена од зимска бајка (фото) Дрвени куќички прекриени со снег на покривите, гранки од дрвја натежнати од снег...
Maкедонка стана мајка на 51 година - не се откажа од намерата да има свое дете Над 10-тина претходни обиди со ин витро постапки, не ја обесхрабрија оваа жена в...
Позитива на денот: По трите лавчиња, во Скопје ЗОО се родија лемур и лама (фото) Покрај трите лавчиња, скопската Зоолошка градина има уште две нови бебиња – лему...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg